У столичного мера хочуть відібрати повноваження голови КМДА?

У столичного мера хочуть відібрати повноваження голови КМДА?

Київ уже має досвід розмежування повноважень через конфлікт інтересів у правлячих елітах. Боротьба за вплив на столицю закінчилася тим, що головою Київради і КМДА були призначені різні люди.

Сьогодні суспільству знову пропонують «покращення» шляхом ... змін до Закону «Про столицю України – місто-герой Київ».

У парламентському законопроекті № 10280 прописали «розмежування функцій і повноважень Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації».

Такі зміни означають одне: у столичного мера відберуть ключові адміністративні функції.

Згідно з новим проектом, зі «столичного» закону викреслять 17 статтю – про додаткові повноваження Київського міського голови.

Натомість передбачена нова стаття 13-1: вона присвячена главі КМДА, який перебирає на себе управлінські важелі для керування містом.

У разі ухвалення таких «інновацій», функції мера будуть зведені лише до ролі спікера Київради.

Віталій Кличко: у разі розподілу повноважень мера та голови КМДА я ініціюватиму дострокові вибори.

Як показує аналіз, парламентський законопроект № 10280 суперечить вимогам Конституції України.

Ще в грудні-2003 Конституційний суд ухвалив рішення: «Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації…».

Виходячи з букви і духу закону, Президент України не може призначити на посаду мера іншу особу, яку не обирали на виборах київського голови.

Зважаючи на закон про місцеве самоврядування, глава КМДА підзвітний і підконтрольний не лише Кабміну, а й Київраді.

Такий підхід узгоджується з Європейською хартією: вона надає право органам місцевого самоврядування діяти в інтересах своїх виборців і громад.