У ставках Голосіївського парку масово гине риба

У ставках Голосіївського парку масово гине риба

Днями кияни виявили велику кількість мертвої риби на двох Оріхуватських ставках, що в Голосіївському парку імені Максима Рильського та почали бити на сполох. У соцмережах з’явилося безліч фото водойм, встелених дохлими карасями та окунями.

Для з’ясування причин екокатастрофи були взяті на аналіз проби води та тушки риб. Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА. Результати експертизи стануть відомі протягом тижня.

Водночас у комунальному підприємстві по утриманню зелених насаджень Голосіївського району, яке є землекористувачем парку імені Рильського, впевнені, що риба загинула через спеку та брак кисню.

Щоб наситити ставки киснем, представники КП УЗН Голосіївського району звернулися за допомогою до КП «Плесо».

– Найпершим та найбільш дієвим методом боротьби із задухою є аерація. Це насичення води киснем, яке й відбувається зараз у Голосіївському парку, – повідомили комунальники.

Водночас у КП УЗН Голосіївського району відкидають версію про те, що риба могла загинути через отруту від кліщів, якою начебто обробили парк у кінці червня. А потужна злива змила небезпечну речовину у ставки.

Дезінсекцію у парку імені Рильського було проведено 23 квітня препаратом Бактуколіцит, який являється абсолютно не шкідливим, – заявили комунальники.  

Засновник громадської організації «Екозагін», журналіст Михайло Погребиський, своєю чергою, вважає, що риба загинула саме внаслідок отруєння, а не через брак кисню.

– Така різка і масова гибель в основному карася -– риби вкрай витривалої до низького вмісту кисню – ніяк не свідчить на користь цієї версії, а швидше її заперечує… Ні, тут, очевидно, інше. Інша отрута! Швидкодіюча і смертельна!написав Михайло Погребиський на своїй сторінці у Facebook.

Хай там що, але тепер залишилося дочекатися висновків експертизи.