Твори безпредметного мистецтва презентують у столичному арт-центрі

Твори безпредметного мистецтва презентують у столичному арт-центрі

«Безпредметне мистецтво – це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду».  Тіберій Сільваші, український художник, член мистецького об’єднання KNO (Kyiv Non Objective)

Сьогодні в М17 відкривається «Велике Коло» – міжнародний мультиекспозиційний виставковий проєкт, що представить незалежні художні об’єднання та проекти безпредметного мистецтва з усього світу.

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя, разом з технічним прогресом, художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні. 


На межі ХХ – ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань у сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – «Живописний заповідник» у Києві, наприкінці 90-х – CCNOA в Брюсселі та PS Projectspace в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: SNO Contemporary Art Projects у Сіднеї, IS-projects у Лейдені, Saturation Point в Лондоні, ParisCONCRET в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році e9a project space у Фрайбурзі, West Projects у Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація – Kno Kyiv Non Objective.


Проект «Велике Коло» об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проєкти: Kno Kyiv Non Objective, Київ, Україна; Reflex Wall, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; West Projects, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; Biennale Internationale d'Art Non Objectif,  Пон-де-Кле, Франція; e9a, Фрайбург, Німеччина; Saturation Point, Лондон, Велика Британія; Teksas, Грестед, Данія; divisible, Дейтон, Огайо, США.


Проєкт матиме 4 експозиційні зміни. Експозиція #1 запропонує глядачеві познайомитися з роботами художників Kno Kyiv Non Objective: Тиберий Силваши (Tiberiy Szilvashi), Badri Ghubianuri, Dombrovska Elena, Сергей Попов (Serhiy Popov), Myroslav Vayda, а Reflex Wall представить настінні розписи Ivan Belov і Dima Gred.

«Велике коло» підготовлено художнім об’єднанням «KNO | Kyiv Non Objective».

Коли: відкриття 4 липня о 19:00. Виставка триватиме до 8 вересня.
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104.
Вартість квитка: 100 грн, дітям, студентам, пенсіонерам – 70 грн, на відкриття вхід вільний.