День без поліетилену: чи готові кияни до радикальних змін

День без поліетилену: чи готові кияни до радикальних змін

Про небезпеку поліетилену і пластику знають всі, але відмовитися від нього та обрати екологічніші альтернативи – це зовсім інша справа. Адже 90% харчової продукції із супермаркету загорнуті у поліетиленові обгортки, для овочів і фруктів лежать одноразові «кульочки», а на касі пропонують пакет.

Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, який відзначають 3 липня, журналісти «Вечірнього Києва» вирішили дізнатися у містян, чи готові вони відмовитися від поліетиленових пакетів задля збереження екології?

Яка альтернатива

Більшість людей під час опитування звернули увагу на те, що гідної альтернативи поліетиленовим пакетам у магазинах просто немає.

Я готова відмовитися від пакетів, хоча користуюся ними щодня. Паперові пакети незручні, від великої ваги можуть порватися. До того ж, не в кожному супермаркеті їх продають, а якщо і продають, то по 20 гривень, натомість як звичайний поліетиленовий пакет коштує 75 копійок чи 1 гривню. А еко-торбинки взагалі не продають, – коментує Діана.

Шкідливо для здоров’я

Окрім того, що пакети засмічують навколишнє середовище, вони є токсичними для людей. У виробництві поліетилену використовується свинець, тому продукти, що лежать у пакеті, швидше починають псуватися, з’являється пліснява. При заморожуванні поліетилену, з нього виділяються токсини.

Особливо небезпечно розігрівати напівфабрикати в упаковці: вчені довели, що під дією високої температури з пластику виділяється формальдегід, що викликає алергію та отруєння.

Киянин Сергій вже рік користується лише еко-торбинкою для продуктів, а їжу зберігає лише у паперових пакетах.

З еко-торбинкою дуже зручно. А от паперові пакети дорогі. Хотілось би, щоб у супермаркетах столиці це стало доступним для кожного, – розповідає Сергій.

Забруднення природи

Можна жити і без пакетів, – каже студент Іван. – Та невже проблема лише у тому, що в супермаркетах пакети з поліетилену? Основна проблема, що люди навмисно їх кидають бозна-де. Невже засмічують природу лише пакетами? Я, звісно, за те, щоб відмовитися від поліетилену, але це не допоможе, якщо люди все одно будуть смітити.

Відеооператор – Марія Лисенко