Затори на Борщагівці: як мешканці адаптуються до ремонту шляхопроводу

Затори на Борщагівці: як мешканці адаптуються до ремонту шляхопроводу

Затори, які виникли на виїзді зі столичного масиву Борщагівка через ремонт шляхопроводу на перетині проспекту Комарова із залізничними шляхами, викликали велике незадоволення місцевих мешканців та справжню «бурю» у соцмережах.

- Як тепер виїжджати з Борщагівки? Та й заїжджати теж. Пробка була на мосту у вихідний! А коли закінчиться пора відпусток, коли почнеться школа, інститути? P. S. Так, міст потрібно ремонтувати. Але чому саме тоді, коли закритий вхід в метро Святошин, коли йде ремонт Шулявського мосту, - обурюються мешканці району у групі «Борщагівка інфо» на Facebook.

У комунальній корпорації «Київавтодор» наголошують, що капітальний ремонт передбачає обмеження, але не повне закриття шляхопроводу. Тож для автотранспорту залишили по 1 смузі руху у кожному напрямку.

- Це ускладнює рух транспорту в години пік, однак є необхідним заходом з метою організації безпечного руху на період капітального ремонту, - кажуть у Київавтодорі.

Маршрут трамваю №3, який проходить через шляхопровід

На заміну трамваям (маршрути №1 та №3), у яких зняли колі для ремонту бетонного покриття мосту, пустили місткі автобуси за маршрутом №3Т: ст. «Кільцева дорога» - ст. «Старовокзальна». Однак вони застрягли у великих заторах, що їх спровокувало звуження смуг руху. Люди змушені діставатися до роботи у центр, витрачаючи на це по 2 години з пересадками.

- Раніше людина їхала за 30 хвилин з Борщагівки до цирку за 8 гривень. Тепер їде в задусі в пробці 2,5 години з пересадками і платить 16 гривень! – бідкаються дописувачі у коментарях Facebook-групи.

Мабуть, аби компенсувати незручності, мешканцям Борщагівки спочатку запропонували безкоштовний проїзд на трамваї №2, який проходить у іншій частині району. Однак з 1 липня проїзд на цьому маршруті знову став платним.

Оголошення КК "Київпастранс"

-  Сьогодні зранку, скориставшись маршрутом трамвая №2, виявилось, що з 1.07 він платний! Хоча на офіційному сайті Київпастрансу була інформація, що маршрут на час ремонту мосту буде безкоштовним… Однак, ні, шара скінчилася, - зазначав користувач групи «Борщагівка інфо» Микола Волочій.

Нажаль альтернативні трамваю способи дістатися центра працюють не дуже добре, переконалися борщагівці.

- Ранкова черга на метро Житомирська. Це для тих хто думає, що альтернатива швидкісному трамваю є. Люди не можуть доїхати на роботу, поки «Київпастранс» наживається на другому маршруті, який має доставляти мешканців Південної Борщагівки до автобусу 3Т, який стоїть у пробках, - зазначає користувачка Hanna Sheremet.

- Сьогодні поміняла маршрут. Вирішила виїхати через південну Борщагівку. Вже годину сиджу в маршрутці в пробці на Булгакова. Жах, як нам вранці виїжджати? – жаліються дописувачі.

Засмучені заторами, жителі району активно пропонують у соцмережах нові методи розв’язання їх транспортної проблеми.

- Транспортний колапс и постійні поламки швидкісного змусили мене скористатися гуглом. Ось так званий метробус - лінія швидкісних автобусів (або автобусних поїздів) по виділеній смузі, як і швидкісний трамвай, не залежить від заторів. Займає стільки ж місця, інфраструктура будується швидше ніж рейки, - пише користувачка групи «Борщагівка. Разом ми сила» Юлія Долгова.

Метробус у Стамбулі

Натомість міська влада вибачається перед мешканцями Борщагівки та просить із розумінням поставитися до тимчасових труднощів, викликаних ремонтом.

- Капітальний ремонт шляхопроводу є надзвичайно важливим для безпеки усіх киян, що ним користуються, адже споруда не ремонтувалася із 1965 року і була визнана аварійно-небезпечною, - йдеться у повідомленні «Контактного центру міста Києва 1551».

У КМДА обіцяють, що рух трамваїв на шляхопроводі буде відновлено до 30 вересня цього року.

- Після виконання капітального ремонту шляхопровід отримає друге життя і забезпечуватиме безпечні та комфортні умови руху ним для транспорту та пішоходів, - кажуть у міській адміністрації.

Як повідомляв «Вечірній Київ», капітальний ремонт Бощагівського шляхопроводу розпочався 22 червня. Він триватиме 2 роки і коштуватиме 443,5 млн грн.

Титульне фото Сергія Гринкевича