У громадський прокат велосипедів у Києві вкладуть 33 млн грн: скільки буде станцій

У громадський прокат велосипедів у Києві вкладуть 33 млн грн: скільки буде станцій

У розвиток міської системи громадського прокату велосипедів «bike-sharing» планують вкласти 33 млн грн. За ці кошти інвестор створить у всіх десяти районах Києва 264 пункти прокату, на яких працюватимуть 2 тис. велосипедів.

Про це повідомляє офіційний портал Києва з посиланням на першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника.

– Переможець інвестконкурсу зобов’язується створити мережу з 264 пунктів прокату із 2000 велосипедів. Пункти прокату велосипедів мають бути розташовані в десяти районах столиці. Орієнтовна вартість реалізації проекту зі створення мережі «bike sharing» становить близько 33 млн грн, – розповів перший заступник голови КМДА.

За його словами, наразі у столиці працюють 32 локації, на яких знаходяться 200 велосипедів. Для розширення мережі не знадобиться створення додаткових конструкцій, адже велосипеди будуть розміщені стандартним способом – шляхом нанесення синьої розмітки на асфальті.

Як повідомляв «Вечірній Київ», компанія ТОВ «НЕКСТБАЙК КИЇВ», яка представляє міжнародний bike-sharing-сервіс Nextbike,виграла інвестиційний конкурс зі створення мережі прокату велосипедів у Києві.

За умовами конкурсу, велосипеди мають бути обладнані смарт-замком, який блокує механізм, і не дає можливості пересуватися без здійснення оплати.

Також, аби попередити крадіжки, велосипеди повинні мати програмне забезпечення, яке дозволяє здійснювати оплату послуг прокату та розблоковувати смарт-замок велосипеда, а також GPS-трекером, який відслідковує точне місцезнаходження велосипеда.

Довідка. За даними КМДА, минулого року сервісом Nextbike у Києві скористалися 9 284 рази. Загалом за рік користувачі проїхали громадськими велосипедами майже 35 тис. км. Кількість реєстрацій з 2018 року збільшилася від 18 642 до 25 500 осіб. А від початку велосезону, який стартував 9 квітня, сервісом скористалися понад 6 тис. разів.

Фото з сайту Nextbike