Коли лікар може відмовитися від пацієнта

Коли лікар може відмовитися від пацієнта

Сьогодні кожен українець може вибрати сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Але й всі лікарі, не лише сімейні, мають право вибору – вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта. Проте лише за однієї умови. 

Лікар може відмовитися від ведення пацієнта, якщо його здоров’ю та життю нічого не загрожує. Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У яких випадках лікар може відмовитися від ведення пацієнта:

  • Якщо хворий не виконує медичних приписів. Наприклад, пацієнт під час лікування вживав алкоголь або наркотики. Або ж людина вийшла на роботу без дозволу лікаря, чи «втекла» зі стаціонарного лікування.
  • Якщо пацієнт порушує правила внутрішнього розпорядку лікарні. Найчастіше йдеться про заборону паління у медзакладі та дотримання режиму тиші.
  • Сімейний лікар може відмовити в укладенні декларації з пацієнтом, якщо вже має оптимальну кількість угод. Для терапевта – 2000, сімейного лікаря – 1800, педіатра – 900.

–  Водночас, лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через місце реєстрації, місце проживання, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби, відсутність паспорту або через те, що людина є внутрішнім переселенцем, – нагадала Уляна Супрун.

З більш детальною інформацією про право лікаря на відмову від ведення пацієнта можна ознайомитися за посиланням.