У Києві шукатимуть радіоактивні відходи: де й коли

У Києві шукатимуть радіоактивні відходи: де й коли

У Києві створять спеціальну комісію, яка проведе інвентаризацію радіоактивних відходів на території міста. Інвентаризація має відбутися на підприємствах та організаціях в усіх районах столиці. Результати перевірок районні органи повинні надати Комісії до 18 жовтня 2019 року.

Про це йдеться у Розпорядженні КМДА № 1157 від 27 червня 2019 року.

З метою виявлення радіоактивних відходів на території міста Києва… утворити тимчасову інвентаризаційну комісію з проведення 7-ї державної інвентаризації радіоактивних відходів та затвердити її склад, – йдеться у тексті Розпорядження.

Згідно з документом, крім центральної міської, у столиці мають бути створені ще й тимчасові районні інвентаризаційні комісії, які перевірятимуть ситуацію з радіоактивними відходами у кожному конкретному районі.

Матеріали інвентаризації надати до тимчасової міської інвентаризаційної комісії з проведення 7-ї державної інвентаризації радіоактивних відходів до 18 жовтня 2019 року, – мовиться у Розпорядженні.

Інвентаризацію робитимуть з метою кращого контролю за накопиченням цих небезпечних речовин, та для їх подальшої передачі на захоронення до спеціалізованих підприємств по поводженню з радіоактивними відходами.

Керівником комісії призначено заступника голови КМДА Петра Пантелеєва. Крім нього, до комісії увійдуть ще 11 посадовців, у тому числі: представники Департаменту промисловості КМДА, Управління з питань цивільного захисту, співробітники Держпродспоживслужби, лабораторії радіаційної безпеки «Київського міського лабораторного центру МОЗ України» тощо.

Також до складу комісії увійде представник Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний  спеціальний комбінат Державної корпорації «Об’єднання «Родон», яке опікується проблемою радіоактивних відходів на промисловому рівні.

Довідка. Сховище радіоактивних відходів, що належить до сфери управління державної корпорації "УДО "Радон", розташоване у Києві ще з 1960-х років. Підприємства "Радону" відповідають за поводження з відходами "неядерного" циклу – відпрацьованими промисловими, медичними та науковими джерелами іонізуючого випромінювання.

Київське сховище розташоване неподалік від столичного парку "Феофанія" та зберігає радіоактивні відходи з Київської, Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей та з самої столиці. Окрім нього, на території України розташовано ще п'ять аналогічних підприємств.