Як киянам відрізнити справжнього електрика від грабіжника

Як киянам відрізнити справжнього електрика від грабіжника

На жаль, іноді виникають ситуації, коли під виглядом співробітників сервісних служб столиці до будинків і квартир киян проникають шахраї. Зовсім недавно про такий випадок писали ЗМІ – зловмисник вдавав електрика «Київенерго» і грабував квартири.

Як не стати жертвою обману і розпізнати справжніх електромонтерів пояснюють фахівці ДТЕК Київські електромережі.

Кияни повинні пам'ятати, що з 1 березня 2018 року компанія «Київенерго» більше не обслуговує жителів столиці. Тому всі, хто представляється від її імені, – це потенційні шахраї. Таких людей у будинки і квартири пускати точно не варто. Містян нині обслуговують тільки електрики ДТЕК Київські електромережі.

Існує лише дві категорії робітників компанії ДТЕК Київські електромережі, які можуть приходити в будинки і квартири клієнтів. Це контролери та електромонтери.

1. Контролери – це співробітники, які з певною періодичністю фіксують показання лічильників клієнтів. Ці фахівці не зобов'язані носити спецодяг компанії ДТЕК Київські електромережі. Але повинні обов'язково із собою мати посвідчення співробітника ДТЕК Київські електромережі. Воно містить: логотип компанії, номер, ПІБ, фотографію співробітника, його посаду, печатку і термін дії посвідчення.

Якщо такого посвідчення немає, то клієнт має всі підстави не допускати таку людину до власної оселі. Коли з документами все гаразд, то клієнт відповідно до законодавства зобов'язаний надати контролеру доступ до лічильника.

2. Електромонтери, які займаються підключеннями (відключеннями), заміною лічильників і наданням інших послуг, пов'язаних із розподілом електроенергії. Такі фахівці повинні бути в спецодязі (куртка) з логотипом ДТЕК Київські електромережі. Також вони повинні із собою мати посвідчення співробітника ДТЕК Київські електромережі, яке містить: логотип компанії, номер, ПІБ, фотографію співробітника, його посаду, печатку і термін дії посвідчення.

Якщо такого посвідчення немає, то клієнт має всі підстави не допускати цю людину до свого будинку.

Якщо ви сумніваєтеся, чи дійсно перед вами представник сервісної служби, слід звернутися до поліції.