Навігатор на перше липня: куди піти у Києві

Навігатор на перше липня: куди піти у Києві

У перший день липня афіша подій столиці досить серйозна. Киян запрошують на концерт класичної музики, фотовиставку, присвячену визволенню українських міст, та захоплюючу лекцію про Чорнобиль. Або зовсім розслабитися і переглянути трагікомедію «Бабине літо» у театрі імені Лесі Українки. До речі, у нас нова афіша «Днів відкритих дверей» у музеях – не пропустіть!

Вечір музичний: «Енігма-варіації», Стоянова та Kyiv Fantastic Orchestra

Дириґент Парвіз Ях’яві, мецо-сопрано, артистка Віденської державної опери Светліна Стоянова та Kyiv Fantastic Orchestra запрошують на ЕНІГМА-КОНЦЕРТ. У програмі Ференц Ліст «Прелюди» – Симфонічна поема №3. Едвард Елгар «Варіації на загадкову тему («Енігма-варіації») та Густав Малер «П’ять пісень на вірші Фрідріха Рюккерта».


Коли: о 19:00.

Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в.

Вартість: від 80 грн.

Вечір у кіно:  «Більше, ніж Крим»

Сьогодні презентують два документальних фільми проекту «Більше, ніж Крим» про кримських татар, які відомі у всьому світі. Герої цих фільмів присвятили своє життя боротьбі за право кримськотатарського народу вільно жити на своїй Батьківщині. Разом вони дають відповіді на важливі питання нашого часу: «Як корінним народам зберегти себе?», «Як тільки одна людина може зберегти традиції свого народу?», «Як пересічна людина стає надзвичайною?».

Коли: о 19:00.
Де: кінотеатр «Жовтень».
Вхід вільний.

Вечір лекційний: Чорнобильська Зона відчуження

Сьогодні через відомий телесеріал Чорнобильська Зона відчуження знову опинилася у центрі уваги всього світу. Детально досліджується кожна мить тієї трагічної ночі, коли сталася наймасштабніша техногенна катастрофа у світі. Киян запрошують на незвичну лекцію, на якій розкажуть про зворотню сторону Зони, її найнепримітніші та маловідомі куточки. Лектор Кирилл Степанец (Stepanets Kirill), автор багатьох книжок та публікацій, присвячених Чорнобилю та його сучасному стану.

Коли: о 19:00.
Де: «Ребра» на Борисоглібській 8/13.
Вхід вільний.

Вечір у театрі: «Бабине літо»


У театрі Київського академічного театру русдрами сьогодні «житейська» драма «Бабине літо». В основі вистави – п'єса, написана Айвон Менчелла, кращим американським комедіографом. Героїні вистави – три жінки за п'ятдесят: Люсіль, Доріс і Іда. Вони – яскраві, непересічні і досить веселі, але об'єднує їх і далеко не радісний привід. Чотири роки, як вони збираються разом пізньої осені, щоб відправитися на одне з нью-йоркських кладовищ і вшанувати пам'ять своїх чоловіків. Вистава без прихованих смислів. Просто хороша музика, відмінні декорації і талановита акторська гра.

Коли: о 19:00.
Де: Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки, вул. Богдана Хмельницького, 5.
Вартість: від 30 грн.

Фотовиставка «Вертаємо своє». До 5-річчя звільнення міст

Фотовиставка «Вертаємо своє» – це спільний проєкт Український інститут національної пам'яті та УНІА «Укрінформ». У виставці використано 16 фотографій кореспондентів Укрінформу. Світлини розповідають про життя 5-ти міст сходу України – Маріуполя, Слов’янська, Краматорська, Бахмута, Мар’їнки, – що були звільнені у 2014 році українськими військовими від окупації російськими найманцями.  На світлинах ми можемо побачити техніку та спорядження української армії на початку війни, зруйновані російськими бойовиками будинки в деокупованих містах та знищені українськими військовими позиції найманців. І обличчя військових, які звільняли українські міста Донеччини і Луганщини, захищаючи територіальну цілісність України.

Коли: з 13:00.
Де: вул. Богдана Хмельницького 8/16.
Вхід вільний.