Супрун пояснила, чим небезпечний целюліт і як його позбутися

Супрун пояснила, чим небезпечний целюліт і як його позбутися

На неї багато нарікають, проте кожен допис у Facebook збирає тисячі лайків. Цього разу в. о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про страшне. Про целюліт.

– У нас про нього є кілька новин: і хороші, і погані. Почнемо з поганих: більшість косметичних засобів у боротьбі з целюлітом малоефективні, а процедури слід робити постійно. Хороші новини: целюліт – це не хвороба і не вада, а досить звичне для чоловіків та жінок фізіологічне явище. Хоча у всьому є своя межа – целюліт буває різним за градацією, тому «запускати» та повністю його ігнорувати не варто, радить Уляна Супрун.

Чому виникає целюліт?

Целюлітом зараз називають видимі прояви жирової тканини, коли шкіра з вигляду нагадує цедру апельсину. Він з’являється, бо каркас сполучної тканини в шкірі занадто слабкий, а об’єм жирової тканини завеликий.

Тож з одного боку целюліт це цілком фізіологічно. З іншого боку, якщо він супроводжує надлишкову вагу, і є наслідком малорухливого способу життя, нездорового раціону чи хибно підібраного одягу, то слід вжити заходів. Не заради «краси», а заради здоров’я.

Коли ми їмо багато вуглеводів, особливо солодощів, і споживаємо алкоголь, виникає так звана гіперінсулінемія стан, коли рівень гормону інсуліну часто підвищується. Згодом це може призвести до діабету 2-го типу. Він також посилює і прояви целюліту.

Брак фізичних навантажень проявляється і як набір ваги, і як вторинна ішемія жирової тканини. Підшкірному жиру бракує кровопостачання, і целюліт посилюється. http://bit.ly/3245XBs

Що ж робити, аби зменшити прояви целюліту?

Є процедури, що вважаються ефективними, хоча їхній ефект тимчасовий. Це лімфодренаж та масаж, постановка банок (це посилює циркуляцію лімфи та крові), хірургічне втручання у структуру сполучної тканини, лазерна корекція структури жирової тканини. http://bit.ly/2Yn1EyF

А це можна робити щодня самостійно:

▪ Не носіть білизну, що стягує та «корегує» фігуру, тісні колготки, легінси та штани. Що більше і триваліше стиснення, то гірша циркуляція лімфи та крові, менше постачання кисню в жирову тканину і шкіру, та менше утворення колагену.

▪ Робіть силові вправи. Глибокі присідання з вагою та відтисканнями ногами лежачи допоможуть сформувати м'язовий рельєф, що підтримуватиме жирову тканину.

▪ Більше рухайтеся і намагайтеся не сидіти чи стояти тривалий час. Сидіння і стояння пов’язані не лише з целюлітом, а й з більш небезпечними станами, як-от варикозне розширення вен та ожиріння. Більше рухатися – це і підійматися сходами замість ліфта, і ходити пішки, і присідати під час перегляду фільмів. http://bit.ly/2FF5j3y. Навіть біг у повільному темпі буде діяти як лімфодренажний масаж для ніг та сідниць.

▪ Покиньте куріння. Воно також створює внесок в ішемію, тобто брак кровопостачання кінцівок та жирової тканини. Куріння також впливає на експресію генів, залучених у розвиток целюліту, особливо в генетично-схильних жінок. Тож порада покинути куріння — це не просто одне з правил здорового способу життя, яке про всяк випадок радять. Це високий рівень доказовості протицелюлітних заходів. http://bit.ly/2Yn1EyF

▪ Стежте за раціоном та підтримуйте здорову вагу. Так, навіть при нормальному індексі маси тіла (меншому за 25) целюліт цілком можливий. Але ймовірно, його прояви будуть значно менш помітні. Пам’ятайте, що збалансований раціон та, як наслідок, здорова вага є кращою гарантією відсутності серцево-судинних хвороб, депресії, деменції чи раку, ніж ідеально рівна шкіра. Ваша мета: бути здоровими і впевненими в собі. http://bit.ly/3245XBs

▪ Усуньте з раціону джерела ксеноестрогенів. Це сполуки, що надходять з їжі чи пластику, та імітують дію наших власних гормонів. Ксеноестрогени є в молоці корів, яких доїли під час вагітності, в деяких консервантах, які запобігають прогорканню жирів в печиві та інших готових продуктах, червоних морепродуктах (які мають яскраве червоне забарвлення, бо їх обробили, щоб не втрачався колір) та сої. Ксеноестрогени вважають однією з причин раннього прояву целюліту в підлітків, а також у чоловіків.

▪ Обирайте креми з ретиноїдами – і для сідниць, і для обличчя. Саме ретиноїди сприяють утворенню колагену і підтримці підшкірної сполучної тканини в адекватному стані. http://bit.ly/2Yn1EyF. Іншим компонентом, що може надходити до шкіри ззовні і діяти, є вітамін С. Це кофактор синтезу колагену і захисник від вільнорадикальних процесів, що відбуваються в тканині, якій бракує кисню (чи є надлишок). Вітаміну С багато у ягодах – робіть з них маски.

▪ Використовуйте кавову гущу для догляду за шкірою. У ній міститься кофеїн одна з речовин, що входить до складу протицелюлітних кремів. Кавовий пілінг добре стимулює кровообіг у шкірі, а це також потрібно для зменшення проявів целюліту.

▪ І наостанок. Не переймайтеся через целюліт, бо це не хвороба. Перейматися взагалі шкідливо, бо це підвищує рівень кортизолу, порушує сон і тим самим послаблює імунітет та сприяє набору ваги. Але це не означає, що будь-яка вага є здоровою, і себе слід беззастережно приймати, які є. Любов до себе означає піклування.