Сервіс прокату велосипедів отримав статус інвестора

Сервіс прокату велосипедів отримав статус інвестора

Сервіс Nextbike виграв інвестиційний конкурс зі створення у Києві мережі прокату велосипедів. Нарешті компанія, яка вперше почала працювати у столиці ще у 2016 році, отримала офіційний статус інвестора, який вкладатиме кошти у розвиток міської системи громадського (спільного) використання велосипедів «bike-sharing».

Про це йдеться у Розпорядженні КМДА № 1170 від 27 червня 2019 року.

Затвердити переможцем інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до реалізації проекту «Створення велосипедної мережі «bike-sharing» у місті Києві» ... Товариство з обмеженою відповідальністю «НЕКСТБАЙК КИЇВ», – йдеться у тексті Розпорядження.

Згідно з документом, Департамент економіки та інвестицій КМДА має підготувати та укласти інвестиційний договір із замовником проекту – комунальним підприємством «Київський центр розвитку міського середовища» та переможцем конкурсу компанією «НЕКСТБАЙК КИЇВ».

Довідка. Сервіс Nextbike було засновано у 2004 році у Лейпцигу (Німеччина). Компанія оперує системами громадського прокату велосипедів (public bike sharing) у 25 державах та 200 містах по всьому світу.

Метою bike-sharing є надання городянам дешевого велотранспорту для короткочасних нетривалих поїздок. Сервіс допомагає розвантажити транспортну систему та поліпшити екологічну ситуацію міст.

Для прикладу, однією з найбільших в світі є паризька мережаспільного використання велосипедівVelib, яка має понад 1200 станцій та 20 тис. велосипедів. Щодня мережа обслуговує близько 100 тис. поїздок.

Як розповідав «Вечірній Київ», сервіс Nextbike у столиці стає більш масштабним.

На фото – станція прокату велосипедів на вул. Салютна (з сайту Nextbike)