Коли у Києві відзначатимуть День національного прапора

Коли у Києві відзначатимуть День національного прапора

Цьогоріч виповнюється 29 років відтоді, як 24 липня 1990 року, коли Україна ще не стала незалежною, патріоти вперше підняли український національний прапор на флагштоці біля адміністративної будівлі на вул. Хрещатик, 36.

З того часу 24 липня у столиці традиційно відзначають День українського національного прапора. З нагоди знаменної події, цього дня відбудеться урочиста сесія Київської міської ради, на якій будуть присутні як представники міської влади, так і учасники історичних подій 1990 року.

Про це йдеться у Розпорядженні Київського міського голови № 545 від 21 червня 2019 року.

– З метою відзначення 29-ї річниці підняття українського національного прапора на флагштоці біля адміністративного комплексу на вул. Хрещатик, 36, провести 24 липня 2019 року у сесійній залі Київської міської ради урочистий захід з нагоди відзначення Дня українського національного прапора в м. Києві, – йдеться у тексті Розпорядження.

Згідно з документом, участь в урочистому засіданні візьмуть мер Києва, секретаріат Київської міської ради, представники КМДА, депутати Київради та учасників історичної події 24 липня 1990 року.

За дорученням міського голови, підрозділи КМДА мають на належному рівні забезпечити підготовку та проведення урочистого заходу, у тому числі його анонсування, а також висвітлення історії подій 1990-го року на єдиному веб-порталі міста Києва.

Довідка. Синьо-жовтий прапор біля Київської міської ради було піднято 24 липня 1990 року, ще за 13 місяців до проголошення незалежності України. Таке рішення прийняли депутати Київради XXI скликання. Поруч із державним прапором УРСР його підняв тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк.

Тоді на Хрещатику зібралося щонайменше 200 тис. осіб, в основному киян. Спочатку національний прапор освятили в Софійському соборі і урочистою ходою принесли до будівлі Київради. Нині цей прапор зберігається в Національному музеї історії України.