З новим «Гоголем»!

З новим «Гоголем»!

«ГогольFest-2015» розпочався знаково – з показу документального фільму «Воля або смерть» американського режисера з українським корінням Дем'яна Колодія. Стрічка відображала революційні події в Києві 2014 року з повною історією Євромайдану. Сам автор зізнався, що хоча його стрічку вже показували в Америці, закінчений фільм представлений саме тут, на «ГогольFest»:

Шоу-відкриття на головній площі
Шоу-відкриття на головній площі
Сукня від Романа Мєдного
Сукня від Романа Мєдного
Павільйон фешн-арту
Павільйон фешн-арту
Презентація фільму Вадима Ількова "Вальс Алчевськ"
Презентація фільму Вадима Ількова "Вальс Алчевськ"
Прикраси павільйону
Прикраси павільйону
Завершення роботи з розмальовки Гоголя
Завершення роботи з розмальовки Гоголя
ГогольFest-2015
ГогольFest-2015

- Я показав незакінчений фільм у Нью-Йорку, щоб отримати реакцію від глядачів і зрозуміти, як іноземці ставляться до ситуації в Україні.

Трагічним подіям в Україні виділене основне місце цьогорічного фестивалю. Першого дня відвідувачі мали змогу переглянути театральну постановку «Мистецтво війни», документальні фільми «Вальс Алчевськ» та «Ангели революції». Також на головній площі експоцентру відбулося шоу-відкриття – відео-музична композиція з проекцією зображення на павільйон №1. Поруч, у павільйоні фешн-арту, пройшов модний перфоменс під назвою «Промінь». На очах відвідувачів, майже у суцільній темряві,стиліст Роман Мєдний створив сукню, використавши для цього лише сміттєві пакети, фольгу та скоч.

Цього року «ГогольFest» стартував масштабно у прямому сенсі цього слова – місцем його проведення став «Експоцентр України». Але саме цей масштаб створив незручності для деяких шанувальників заходу. На програмках фестивалю, які роздавали відвідувачам, була відсутня мапа «Експоцентру», тому швидко зорієнтуватися у місцевості стало проблемою. Відстань між павільйонами є чималою, а отже пошуки потрібної виставки доволі швидко виснажують. З настанням сутінок павільйони знаходяться хіба що за звуками музики, адже територія майже не освітлюється. Крім того, через декілька годин після відкриття фестивалю, працівники продовжували метушитися, бігати з коробками та папером, щось дофарбовувати та дооблаштовувати на головній площі. Але, як не дивно, в атмосфері творчості це все мало своєрідний колорит.

Фестиваль «ГогольFest» триватиме до 27 вересня, тож шанувальників сучасного мистецтва чекає ще 10 днів вражаючих перфоменсів.