Коли штрафують банк: як діяти столичним вкладникам

Коли штрафують банк: як діяти столичним вкладникам

Покарання грошима. Що робити клієнтам, коли їхні банки підпадають під штрафні санкції НБУ?

У першому кварталі-2019 Нацбанк штрафував вітчизняні фінустанови частіше, аніж європейські.

Російському банку виписали тільки один штраф, але він за сумою виявився більшим, аніж покарання для всіх інших фінустанов.

Такі санкції «світять» за різні порушення: починаючи з подання недостовірної звітності і закінчуючи відмиванням брудних коштів.

– Штрафи не мають безпосереднього впливу на клієнтів банку. Утім ці санкції – негативні сигнали. Якщо фінустанова систематично порушує вимоги НБУ, це свідчить не на користь її надійності, стверджує фінансовий аналітик «YouControl» Роман Корнилюк.

За словами експерта, штраф досить вагома підстава для ретельної перевірки свого банку за критеріями надійності.

Клієнтам варто проаналізувати: як банк виконує фінансові нормативи НБУ, які у нього рейтинги, чи немає підозрілих сигналів щодо його доброчесності.

– Якщо штрафи незначні і накладаються несистематично, то приводу для хвилювань у клієнтів має бути менше. Адже навіть найкращі фінустанови світу не раз потрапляли під санкції, продовжує Роман Корнилюк.

Починаючи з 2014 року, багатьом банкам довелося вийти з ринку не лише за низьку фінансову стійкість, а й за грубі порушення вимог фінмоніторингу.

Вкладники таких банків були змушені забирати свої депозити у банках-агентах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Суми вкладів, які перевищували 200 тис. грн, клієнтам збанкрутілих фінустанов узагалі не повертали.

Зробити фінперевірку можна у системі «YouControl» за допомогою експрес-аналізу, який звертає увагу на основні проблемні моменти у діяльності банків.