Меморіал Героям-киянам оберуть з-поміж 12 проектів

Меморіал Героям-киянам оберуть з-поміж 12 проектів

12 конкурсантів пройшли реєстрацію у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на визначення найкращого ескізного проекту Меморіального комплексу «Героям-киянам, що загинули за цілісність та незалежність України» та незабаром представлять свої роботи. 

Протягом кількох днів кожному з них буде надіслано конкурсну документацію й учасники зможуть представити свої проекти. 

Цей меморіальний комплекс має стати символом Києва та уособленням героїчного подвигу наших земляків, що віддали своє життя під час бойових дій на сході України. І наше завдання – зробити не просто пам’ятник, а місце великої шани, яке викликатиме повагу, зокрема, і своїм художнім рішенням, – заявив директор Департаменту містобудування та архітектури Олександр Свистунов.

Учасники працюватимуть над своїми проектами два місяці. Їм необхідно розробити концепцію частини існуючого парку «Хрещатий» із улаштуванням скульптурної композиції – меморіалу, що буде вшановувати пам’ять загиблих героїв на сході України та відповідати сучасним викликам патріотичної свідомості громадськості.

До журі конкурсу запрошено представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, провідних архітекторів та урбаністів, дизайнерів міського середовища і представників громадських організацій.

Оголосити переможців планують наприкінці серпня.

Детальніше про конкурс за посиланням.