Скільки коштує охолодитися у Києві

Скільки коштує охолодитися у Києві

Кияни, які не можуть залишити місто у час найгарячішої літньої спеки, рятуються від неї, як можуть. Хтось – у парках, у затінку дерев, хтось – на пляжах, біля водойм, а дехто – у приміщені. Саме ця категорія містян нині активно «розбирає» усі види охолоджувальних пристроїв та девайсів, які пропонують київські магазини.

Що і за скільки можуть купити кияни, аби охолодитися вдома чи на роботі, досліджував «Вечірній Київ».

Кондиціонери

Побутові кондиціонери нині дуже ходовий товар, тож на сайтах багатьох інтернет-магазинів найпопулярніші моделі позначені як такі, що «закінчуються».

Здебільшого, це стосується найдешевших моделей, які і в інтернеті, і у торгових центрах пропонують за ціною від 6 – 8 тис. гривень (за зовнішній та внутрішній блок). Такі кондиціонери мають простий набір функцій, і розраховані на охолодження приміщень невеликої площі.

Вартість більш дорогих моделей стартує від 12 – 14 тис. грн і обмежується лише фантазією покупця. Все залежить від набору функцій: потужності, яка впливає на площу охолоджуваного приміщення; рівня енергоспоживання; складності систем управління, яке може бути інтелектуальним, керованим зі смартфона та інтегрованим у систему «розумного» будинку.

Встановлення побутового кондиціонеру обійдеться покупцю від 3 до 1 тис. грн (а то й зовсім безкоштовно – по акції у магазині).

Існують і великі промислові моделі – за ціною у декілька десятків тисяч гривень. Однак вони зовсім не підходять для звичайного споживача.

Охолоджувачі

Для тих, хто не любить кондиціоноване повітря, або не готовий жертвувати бюджетом, винайшли дешевші замінники. Це так звані охолоджувачі повітря або біокондиціонери. Вони працюють за принципом вентилятора, що випаровує вологу, тобто є одночасно і зволожувачем (за потреби такий може і обігрівати).

Саме за рахунок випаровування пристроєм води і досягається ефект охолодження (на відміну від традиційних кондиціонерів, які роблять це за допомогою холодоагенту).

Коштують охолоджувачі, які ще називають мобільними кондиціонерами і зазвичай встановлюють на підлозі, 5 – 12 тис. грн.

Трапляються і портативні настільніміні-моделі, які можна придбати за ціною від 750 грн до 1,4 – 1,5 тис. грн.

Вентилятори

Найдешевші настільні вентилятори пропонують у магазинах за 140 – 180 грн, найдорожчі – від 1 – 1,5 тис. грн.

Підлогові вентилятори коштують трохи дорожче: від 400 грн до 1,5 – 3,5 тис. грн.

Існують також кумедні портативні міні-вентилятори, які підключаються до USB-роз'єму ноутбука та дозволяють охолоджуватися, не відходячи від клавіатури. Їх можна придбати в інтернеті від 26 грн до 76 грн (за такі самі, але брендові, моделі).

І, нарешті, такий надійний і перевірений століттями засіб індивідуального охолодження, як віяло, у магазині дешевих товарів «Все по 10» обійдеться у 25 гривень.