Аудитори КМДА виявили порушень майже на 1,5 млрд грн: що робить місто

Аудитори КМДА виявили порушень майже на 1,5 млрд грн: що робить місто

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА виявив у роботі структурних підрозділів та комунальних підприємств столиці за майже півтора роки (з початку 2018-го і 5 місяців 2019-го року) порушень на 1,412 млрд грн.

Про це під час розширеного засідання Колегії КМДА повідомила директорка Департаменту Оксана Колтик.

– За 2018 – 2019 роки виявлено фінансових порушень майже на 1,5 млрд грн. З них фінансові порушення та неефективні управлінські рішення, які привели до втрат 398,2 млн грн, – розповіла вона про результати роботи аудиторів КМДА.

Оксана Колтик нагадала, що з моменту створення Департаменту, починаючи з 25 травня 2014 року, до правоохоронних органів було передано 180 матеріалів аудиту на загальну суму майже 1 млрд грн (923,983 млн грн). З них 45 матеріалів було передано за 2018 рік, і 15 – за 2019-й.

– На сьогодні тривають розслідування 130 кримінальних проваджень, 31 особі вручено повідомлення про підозру, 17 справ передано до суду, – зазначила вона.

За даними директорки Департаменту, аудитори постійно проводять роботу, аби попередити втрати бюджетних коштів та заощадити комунальні ресурси.

– Таким способом протягом 2018 – 2019 років для міста було заощаджено 286 млн грн, – підкреслила вона.

У свою чергу мер Києва Віталій Кличко нагадав, що Департамент аудиту та фінансового контролю підпорядковується безпосередньо міському голові, тому він постійно отримує від них оперативну інформацію та робить відповідні висновки.

– Я в курсі всіх перевірок, які здійснюються, бо сам ці перевірки ініціюю, – підкреслив мер. – Боротьба з корупцією та виявлення недбалого ставлення чиновників до своїх обов’язків є для нас ключовим пріоритетом.

Тож за ініціативою міського голови аудитори перевіряють усі сфери міського господарства.

– Я даю доручення підготувати матеріали перевірок, які ми спрямуємо до правоохоронних органів. Нам потрібне відповідне реагування – від поліції та від прокуратури, – наголосив мер.

Від присутніх у залі представників силових структур, Віталій Кличко попросив максимального сприйняття та оперативної реакції на ті матеріали, які виявили аудитори.

Нагадаємо, за результатами перевірок Кличко запропонував написати заяви на звільнення трьом керівникам комунальних підприємств.