Кому потрібні жетони: чи підтримають кияни нову петицію

Кому потрібні жетони: чи підтримають кияни нову петицію

Загроза транспортного колапсу! У Києві знову підняли питання про збереження «життя» жетонів, зважаючи на довгі черги у касах метрополітену.

На сайті Київради опублікували петицію № 8878 з вимогою «зупинити ліквідацію жетонів».

– Останнім часом на більшості станцій Київського метрополітену виник транспортний колапс через ліквідацію автоматів із видачі жетонів. На станції м. Чернігівська зранку необхідно вистояти чергу близько 15 хв. У зв'язку з цим, вимагаю відновити нормальну роботу метрополітену, написав автор петиції Артем Легенький.

Наразі його ідея не набрала навіть сотні голосів (за необхідних 10 тис. підписів).

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» продовжує сприймати жетони, як застарілу форму оплати.

– Ми закликаємо пасажирів переходити на картки. Сьогодні жетони не є електронним засобом оплати проїзду. Поступово, до 30 жовтня 2019 року, їх вилучать на всіх станціях метро. Всі автомати, які призначені для жетонів, будуть відключені й демонтовані, – повідомляє радник начальника КП «Київський метрополітен» Наталія Макогон.

Очевидно, Київрада не підтримає петицію, оскільки вона суперечить Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті».

Згідно з рішенням Верховної Ради, в Україні діє автоматизована система для електронних квитків.

Столичний метрополітен давно використовує світовий досвід, який дозволяє швидко оцінити обіг коштів (для обгрунтовання тарифів і можливості оновлення автопарку).

Для поїздки можна користуватися карткою метро, безконтактною банківською карткою, Kyiv smart card.

Альтернатива багаторазовій картці одноразові чеки з QR-кодом, які використовують нині лише на станції метро «Кловська».