Київ повернув 3 «вкрадені» приміщення у власність громади

Київ повернув 3 «вкрадені» приміщення у власність громади

За 6 місяців 2019 року Київ повернув у власність територіальної громади три об’єкти комунального майна у Печерському районі, загальною площею 119,6 кв. м, які були незаконно привласнені за попередньої влади.

Також у судах триває боротьба за інші 26 об’єктів, які раніше незаконно вибули з власності міста. Про це повідомляє офіційний портал Києва з посиланням на заступника голови Київської міської державної адміністрації Володимира Слончака.

– Департамент комунальної власності, спільно із Прокуратурою столиці, крок за кроком «відвойовує» комунальне майно, незаконно привласнене за попередньої влади. Повернення є довготривалим виснажливим процесом; є справи, які тривають з 2008 року і пройшли всі інстанції, – повідомив він.

За словами заступника голови КМДА, після довгої судової тяганини справа завершилася на користь міста – попереднього орендаря, який прагнув шахрайським способом заволодіти комунальним майном площею 63,3 кв. м, за адресою вул. Михайла Бойчука, 17-а, 6 червня було остаточно виселено з приміщення.

Крім цього приміщення, на підставі судових рішень у комунальну власність повернули ще два об'єкти у Печерському районі:

  • нежитлове приміщення, загальною площею 32,1 кв. м, на вулиці Шовковична, 46/48;
  • нежитлову будівлю, загальною площею 24,2 кв. м, на вулиці Василя Тютюника, 5 (колишня Анрі Барбюса).

Наразі в судах триває боротьба ще щодо 26 об’єктів, які незаконно вибули з власності територіальної громади міста.

– У більшості випадків вибуття об’єктів з комунальної власності відбулося з причини незаконної реєстрації речового права приватної власності за підробленими документами, – зазначив Володимир Слончак.

За даними КМДА, у 2018 році столиця повернула до комунальної власності 15 міських об’єктів.