Транспорт ескімоських мисливців: як покататися на каяках у Києві

Транспорт ескімоських мисливців: як покататися на каяках у Києві

Корінні мешканці крайньої півночі мабуть би дуже здивувалися, якби дізналися, якими популярними у європейській столиці 21 століття стали їх човни, винайдені для полювання на тюленів багато віків тому.

Каяк – це вузький мисливський човен, довжиною до 6 м, який народи півночі (ескімоси, алеути, чукчі, інуїти), використовували для переслідування морського звіра.

Швидкість та рухливість каяка досягалася за рахунок весла з двома лопатями на кожному кінці. Саме таке двостороннє весло є характерною відмінною ознакою каяків від інших човнів індіанців Північної Америки – каное.

Каркас каяка виготовлявся з тонких дерев'яних або кістяних планок та обтягувався шкурою моржів, тюленів або нерп; зверху знаходився люк для мисливця – так званий «кокпіт».

Європейці запозичили цю конструкцію, почавши виготовляти каяки з брезенту, натягнутого на дерв’яний каркас.

Сучасні каяки теж можуть бути каркаснимиаборозбірними. Каркас, зазвичай, є металевим, а зовнішній шар – із синтетичних матеріалів. Такі човни прийнято називати «байдарками», вони є найбільш популярними серед туристів – саме завдяки своїм компактним габаритам у складеному вигляді.

Однак для активного відпочинку у межах міста використовують переважно нерозбірні – пластикові (або поліетиленові) – каяки.

Вони можуть виготовлятися з різних видів полімерних матеріалів: склополімерів, карбону, кевлару, поліетилену, композитних матеріалів, поліестеру тощо. Завдяки їхній довговічності та зносостійкості такі нерозбірні каяки є беззаперечними лідерами у світі каякінгу.

У Києві цей вид відпочинку протягом останніх років набув стрімкої популярності. Адже так приємно після робочого дня у задушливому офісі відчути прохолоду великої річки, ковзаючи дніпровими хвилями на легкому човнику.

Нині пункти прокату каяків працюють на чотирьох локаціях у столиці:

  • на Гідропарку (біля мосту через Венеціанську протоку);
  • на Оболоні (набережна в районі церкви);
  • біля Південного мосту (метро Славутич);
  • на Березняках (біля мосту Патона).

Прокат одномісного каяку класу «Стандарт» коштує у будні 100 грн на годину (за пів дня, до 5 годин – 300 грн), у святкові та вихідні – 130 грн на годину (за півдня – 390 грн).

Двомісний каяк класу «Стандарт» можна орендувати у будні за 135 грн на годину (за півд ня, до 5 годин – 400 грн), у святкові та вихідні175 грн на годину (за півдня – 530 грн).

Одномісний каяк класу«Комфорт +»у будні коштує 125 грн на годину (за пів дня, до 5 годин – 375 грн), у святкові та вихідні – 160 грн на годину (за півдня – 490 грн).

Двомісний каяк класу«Комфорт +»у будні коштує 170 грн на годину (за пів дня, до 5 годин – 510 грн), у святкові та вихідні220 грн на годину (за півдня – 660 грн).

У вартість, крім самого каяка та весла, входить інструктаж та обов'язкове забезпечення рятувальним жилетом.

- Це найкращій відпочинок посеред робочого тижня. Враження незабутні! Навіть без спеціальної фізичної підготовки та навичок управління човном, здолати декілька кілометрів Дніпром цілком реально, - так діляться враженнями від поїздки на каяці кияни, які вперше спробували цей вид активності.

Покататися на каяках можна не лише індивідуально, але й у групі. Прогулянки на цих легких та маневрених човниках нині пропонують численні екскурсійні компанії Києва.

Наприклад, 2-годинна екскурсія, під час якої вас проведуть на каяках навколо острова Гідропарк із зупинками на відпочинок та розповідь екскурсовода, обійдеться у 250 грн.

– Дякую за чарівний вечір на Дніпрі! Помірне фізичне навантаження, підбадьорливі бризки на швидкості, казковий захід сонця, трохи історії, плюс можливість побачити звичні кожному киянину місця з незвичного ракурсу – враження чудові! – рекомендують такі каяк-екскурсії їх учасники.