Метро на Виноградар: який зараз тунель, та коли збудують 2 станції

Метро на Виноградар: який зараз тунель, та коли збудують 2 станції

«Вечірній Київ» спустився на глибину понад 40 метрів, до тунелю, де триває будівництво метро на Виноградар.

Будівельники запевняють, що робота проходить згідно з графіком. Жодних проблем з фінансування або виконанням робіт немає. Тому дві нові станції, «Проспект Правди» та «Мостицька», відкриють наприкінці 2021 року. А вже цього року побудують перегінні тунелі між цими станціями.

– На сьогоднішній день вже виконані роботи зі спорудження перегородки від діючого метрополітену. Також виконуються з підключення кабелів, влаштування димовидалення та вентиляції. Ми робимо це зараз, щоб діючий метрополітен міг працювати без зупинок на період будівництва, – розповідає головний інженер проекту Євген Шатайкін

Саме цей тунель біля діючої станції метро «Сирець» існує майже 20 років, але виконував лише функцію вентиляційного стволу. Тепер тут зводять нову станцію для мешканців спального району Києва.

До того ж, спеціалістами розробляється план виконання робіт у складних гідрогеологічних умовах. Адже зовсім поруч знаходяться озера. 

У журналістів виникло питання: чому ж триває будівництво метро на Виноградар, а не на Троєщину?

– Необхідність цього будівництва така ж, як і будівництво метро на Троєщину. Люди живуть на обох масивах. Але перспектива будівництва тут більша, і ми знаємо, як все побудувати саме на цьому місці. Паралельно ведуться проектні роботи для метро на Троєщину, – відповідає Шатайкін.

Нагадаємо, що на початку червня під землю спустили обладнання для риття метро на Виноградар.