До вас їде водовозка: у столиці поливають дерева та кущі за графіком

До вас їде водовозка: у столиці поливають дерева та кущі за графіком

У парках і скверах Києва поливають дерева та газони за графіком. На це витрачають до 10 тисяч куб. м води на місяць.

Про це у коментарі «Вечірньому Києву» повідомили в КО «Київзеленбуд».

– Згідно з договором із «Київводоканалом», кожне районне підприємство «Зеленбуду» витрачає до 1 тис. куб. м води на місяць. Скільки в день – підрахувати важко, оскільки у кожного району різна кількість балансових територій. Наприклад, на кущі витрачаємо 30 – 50 літрів води, на 1 дерево 50 – 100 літрів. У тих місцях, де є система поливу, –все залежить від території газонів, – пояснили у «Київзеленбуді».

Першочергово поливають дерева та кущі, висаджені в поточному та попередньому роках.

Зеленбудівці закликали киян повідомляти про місця, де найбільш посушливо. І одразу ж отримали реакцію.

На сторінці підприємства у Facebook кияни діляться адресами, де потрібні водовозки для рослин. Також є чимало дошкульних коментарів від мешканців, які «жодного разу не бачили, як поливають дерева та газони».

Щоб рослини не горіли, «душ» їм влаштовують у вечірні та ранкові години. У цей час і завантаженість доріг нижча (а це важливо для поливомийних автомобілів) так і самим працівникам легше. Саме цим комунальники пояснюють свою «невидимість».

– З першими промінчиками сонця поливаємо зелені насадження в Деснянському районі. На відео полив квітників по вул. Братиславська, у межах транспортних розв'язок Гагаріна / Гната Хоткевича і біля ст. м. Чернігівська, пояснили в КП УЗН Деснянського району.

Проте є і проблеми, зокрема «нічийні» сквери, які ще не на балансі у районних підприємств. Зокрема, така ситуація по вулиці Щербаківського 57а – 59а. Проте у Шевченківському районі пообіцяли зреагувати, щоб молоді дерева не загинули.

Нагадаємо, у парках встановили майже два десятки охолоджувальних рамок. Працюють вони з 11 години ранку до 16-ї – поки не спаде спека.