Стовпчики безпеки: переходи в Україні будуватимуть по-новому

Стовпчики безпеки: переходи в Україні будуватимуть по-новому

Безпека пішоходів понад усе. Тому у нових будівельних нормах Мінрегіон планує передбачити обов’язкове встановлення металевих стовпчиків на тротуарах перед пішохідними переходами.

Про це інформують на сайті Міністерства регіонального розвитку. 

Думаю, багато хто помічав, що на вулицях Києва та інших міст біля пішохідних переходів почали з’являтися спеціальні огородження – металеві стовпчики. У нових змінах в ДБН щодо вулиць і доріг ми прописали обов’язковість їх влаштування на всіх тротуарах біля пішохідних переходів в одному рівні. Вони дуже потрібні, щоб підвищити безпеку пішоходів. Сподіваюся, найближчим часом ця норма буде прийнята як обов’язкова, – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Металеві стовпчики необхідні для безпеки пішоходів, адже у разі наїзду авто або іншої надзвичайної ситуації вони можуть «притримати» удар та зменшити наслідки аварії, тим самим врятувавши людям життя. Ця норма стосується як будівництва нових доріг, так і реконструкцій та капремонту.

Нагадаємо, що зараз вже діє аналогічна норма, відповідно до якої всі зупинки громадського транспорту мають обов’язково проектуватися із захисними огороджувальними стовпчиками.

Фото: Мінрегіон