Гендерна рівність, безпека та успішне суспільство: головні меседжі першого соціально-економічного форуму Києва

Гендерна рівність, безпека та успішне суспільство: головні меседжі першого соціально-економічного форуму Києва

У Києві відбувся перший соціально-економічний форум. Колонна Зала міської адміністрації гостинно вітала 300 учасників, 50 спікерів від міжнародних та громадських організацій, урядовців та представників бізнесу.

Головною темою форму були соціальні права як механізм розвитку гендерно-збалансованого людського капіталу. Цю тему обрали не випадково, адже вже за три місяці у Києві планують створити «Гендерний паспорт», який значно полегшить обізнаність влади міста про кожну групу населення й допоможе більш ефективно розподіляти міський бюджет, виходячи з їхніх потреб.

У форматі діалогу спікери та гості заходу дискутували впродовж 7 годин на трьох панелях. Ділилися досвідом про важливість рівного правового статусу жінок й чоловіків, про соціальні права й партнерство, про малий та середній бізнес, про насилля та систему захисту, про сиріт та про пріоритетність, виходячи з потреб різних груп населення.

Перша панель: Соціальні права: національні реформи, виклики та перспективи міжрівневої взаємодії

  Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда

Це перший у Києві такий форум. Ідея досить спонтанна, до нас звернулась ГО «Спілка жінок України», які запропонували створити Гендерний паспорт Києва. Враховуючи, що у місті такого документу раніше не розроблялося, то у нас  виникла ідея розвиватись у цьому напрямку  й провести форум по усім напрямкам господарства. Мені дуже приємно, що зареєструвалось так багато учасників, й представники посольств, й міжнародні організації, й представники уряду та громади. У результаті, форум має на меті створити структуровану й мобільну систему, щоб вона була соціально та гендерно орієнтованою.

Заступниця Міністра соціальної політики України з питань Європейської інтеграції Олександра Чуркіна

У першу чергу, ми очікуємо добрий та змістовний діалог між трьома партнерами: бізнес, влада та громада. По-друге, ми очкуємо безпосередні рекомендації, які будуть надані місту, для того щоб Київ зміцнився в своїй політиці забезпечення соціальних прав для киян.  

Друга панель: Бізнес, влада і громада: через соціальну відповідальність – до добробуту киян

 Почесний посол фонду ООН з питань народонаселення в Україні Марія Єфросиніна

Як посол фонду ООН моя мета сьогодні, враховуючи кількість представників бізнесу на форумі,  звернути увагу на проблеми жінок у малому, середньому та великому бізнесі. Я сьогодні тут, щоб закликати кожне підприємство мати хоча б 2 пільгових місця для жінок, що зазнали насильства у сім’ї,  і які через це не мають змоги отримати освіту або практичні навички у роботі. На мою думку, це допоможе жінкам бути більш впевненню у майбутньому її дітей й своєму. 

 Депутатка КМР, голова постійної комісії з питань освіти, науки, сім’ї, молоді і спорту Ганна Старостенко

Я дуже рада, що сьогодні проходить такий форум. Адже тема комунікації різних учасників суспільних перетворень у вирішенні соціальних проблем є  актуальною. Дуже важливо, коли є такий майданчик де наживо можуть поспілкуватись політики, громадські діячі, відомі  та медійні особистості, лідери громадських думок. Мені здається, що саме у форматі безпосереднього спілкування народжуються нестандартні вирішення тих чи інших проблем і потреб.

Третя панель: Гендерний паритет як запорука доступності до суспільних благ та розвитку потенціалу нації

 Експертка з питань гендерної рівності Офісу Ради Європи Елла Ламах

Ми говорили про гендерну рівність у різних контекстах. І як раз ця панель на якій учасники і спікери з різних секторів життя, які на власних прикладах показали, яким чином впроваджувати гендерну політику.  А саме -  гендерний підхід. У 21 столітті ми маємо говорити не тільки про сім’ю у якій є тато і мама, а ще говорити про різноманітність сімей і про різноманітний підхід до них. Київ сьогодні прогресивний: у кожній роботі з ГО включене питання гендерної рівності. Я вважаю, що заняття з гендерної рівності повинні проводитись в усіх комунальних і приватних підприємствах.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда підсумовуючи результати першого соціально-економічного форуму зауважила, що на ньому було озвучено багато складних питань.

Особисто для мене, це говорить про те, що тема важлива, і, що, можливо, нам потрібно було проводити такі заходи ще раніше. Ми повинні просувати далі цю тематику  дотримуватись  гендерної рівності в усіх аспектах життя міста Києва.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА