Мальовничий відпочинок на кар`єрах: куди поїхати на вікенд за Київ

Мальовничий відпочинок на кар`єрах: куди поїхати на вікенд за Київ

Відпочинок у межах міста – це зручно. Але не для всіх. Якщо ви полюбляєте відпочинок у більш віддалених місцинах, де немає «тьоті з гарячими пиріжками», але є свіже повітря та сосновий ліс – варто гайнути до кар'єрів Житомирської області.

Багато хто чув про Коростишівський кар'єр. А чи знали ви, що кар'єр там не один? Чи чули ви, що не знаючи різниці (ну дуже вже вони схожі), люди помилково називають всі різкі схили у тому районі «Коростишівський кар'єр ... ну чи каньйон ... ну те озеро зі схилами ... ну ти зрозумів».

Щоб розібратися, де ж таки знаходиться відома, і водночас невідома, місцина, з чим її плутають та з чим її «їдять», читайте матеріал «Вечірнього Києва».

Перш за все, поруч із Коростишевом, що у Житомирській області, знаходиться три місця, «де і ліс, і водичка». Про них ми і розповімо.

1. Коростишівський кар'єр.

Це звичайний затоплений гранітний кар'єр, який вражає незвичайною красою. До речі, не лише влітку. Але саме влітку це місце – порятунок від спекотного міста. Пейзаж навколо кар'єру незвичайний, береги покриті ялинами та березами. Висота скель тут сягає близько 10 метрів, а глибина штучного озера – 20 м.

Місце є не лише знахідкою для відпочиваючих, а і затребуваним об'єктом індустріального туризму екстремалів України та гостів із зарубіжжя. Тут знімають фільми, серіали, телешоу, проводять фотосесії. Ось настільки там гарно!

2. Коростишівський каньйон.

Саме так, це – інше місце. Сподіваємося, що вірите нам. А якщо ні, – то хоча б Google картам повірте.

Тут ви матимете більший вибір для розміщення намету, якщо ваш план у цьому. Однак каньйон менше підходить для відпочинку з дітьми, тому що підходи до води тут дещо складніші. Навколо води «є де розвернутися», якщо ви любите лісові прогулянки.

А локацій для фото тут ще більше!

3. Кар'єр-озеро «Високий камінь».

І хоча це місце значно віддаленіше від перших двох, проте на машині ця відстань настільки незначна, що і цю локацію люди помилково вважають Коростишівським кар'єром.

Це варіант чудово підійде для відпочинку з дітьми, адже тут є невеличкий пляжик з мілиною, де вони можуть поплескатися. Але густого лісу довкола трошки менше, тож встигніть «забити» місце для намету!

Водночас, і для екстремалів місце цікаве. Тут є 6-метровий схил, з якого стрибають відчайдухи. Це досить безпечно, враховуючи що поряд зі скелею одразу досить велика глибина.

Однак, якщо ви не певні в своїх силах, краще не ризикувати, а просто насолодитися неймовірною красою довкола.

До речі, поруч є на що подивитися. У пішій доступності, через ліс (5 – 10 хвилин), знаходиться Новогородецький кар'єр, який функціонує наразі. Добування піску, гравію, глин і каоліну – що тут цікавого? А те, що це дуже красиво і вражає масштабами!

Для всіх трьох локацій:

Маршрут: траса Е-40.

Вартість: безкоштовно.

Умови: ймовірно, машину доведеться лишати десь осторонь (недалеко), адже небайдужі до природи місцеві жителі перегородили в'їзди великим камінням.

Попереду три вихідні – не прогавте свій шанс!

Фото Інни ПОЛЯКОВСЬКОЇ, «Вечірній Київ», та з відкритих джерел