У Громадському бюджеті Києва перемогли понад 550 проектів

У Громадському бюджеті Києва перемогли понад 550 проектів

На урочистому засідання Громадської бюджетної комісії прийнято остаточне рішення із затвердження списку проектів-переможців Громадського бюджету-4. Переможцями стали 554 проекти на суму 160 млн грн. Загалом проголосували 191 712 осіб, які віддали 654 651 голос.

Про це під час брифінгу повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Cписок проектів-переможців буде опублікований в електронній системі та направлений до виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) для включення до бюджету міста на наступний бюджетний рік, після чого розпочнеться робота з підготовки документів для включення до проекту бюджету міста Києва на 2020 рік.

Переможцями стали 256 команд.

– Із кожним роком Громадський бюджет набирає обертів. Так, на ГБ-1 було подано 497 проектів, на ГБ-2 – 809, на ГБ-3 –1137 а на ГБ-4 – 2119. Кількість авторів за 4 роки збільшилася із 378 до 803 осіб. Власне, серед киян Громадський бюджет стає також щороку популярнішим. У порівнянні з першим роком кількість голосуючих збільшилася майже в чотири рази: з 50 813 до 191 714 осіб, – зауважив Микола Поворозник.

Цього року кияни проголосували за 82 загальноміських проекти. Серед районів у лідерах – Дарницький район, у якому на реалізації 99 проектів. У Дніпровському районі – 69 проектів, у Оболонському районі – 63, у Деснянському районі – 54, у Подільському районі – 54, у Солом’янському районі – 49, у Шевченківському районі – 33, у Святошинському районі – 23, у Голосіївському районі – 20, у Печерському районі – 8.

Традиційно найбільшою популярністю у киян користуються проекти галузі «Освіта» (294 проекти). Далі йдуть «Комунальне господарство, енергозбереження» – 53 проекти, «Спорт» – 48, «Культура, туризм» – 38, «Публічний простір» – 28, «Громадянське суспільство» – 23, «Безпека» – 19, «Екологія» – 12, «Соціальний захист» – 12, «Охорона здоров’я» – 9, «IT (інформаційні технології)» – 6, «Дороги, транспорт» – 5, «Інше» – 7 проектів.

Буде продовжено роботу й над Положенням про Громадський бюджет.

– Наприкінці минулого року та на початку цього року велася активна дискусія щодо змін до Положення, проте, на жаль, їх не було внесено. Наразі маємо розуміння, що без змін якісного Громадського бюджету не буде. Тому маємо активізувати роботу над цим питанням та довести питання до логічного завершення, – підсумував Микола Поворозник. Зокрема, ми маємо відокремити Громадський бюджет від політики. Люди мають знати, чи долучений політик до певного проекту. Щоб реалізовані проекти не використовувалися як політичний піар. Є певні питання щодо проектів, які втілюються не на майні комунальній власності. В цілому потрібні невеликі зміни, щоб Положення працювало більш якісно. 

– Список переможців після закінчення голосування змінився несуттєво. Головна причина – на одну юридичну адресу було зареєстровано три проекти, в той час як за Положенням допускається лише два, – розповів голова Громадської бюджетної комісії Сергій Олійник. – Найбільшою проблемою стало голосування і реєстрація на сайті, на збої та питання ідентифікації скаржилося багато людей. І це потрібно вирішити до наступного року. Щодо змін, я б розділив проекти на дві частини – великі і малі. І заборонив би брати участь у голосуванні освітнім навчальним закладам, які вже два роки поспіль перемагали у Громадському бюджету. Бо вони використовують адмінресурс і позбавляють можливості втілити інші проекти.