Як у Києві контролюють воду з крану під час спеки

Як у Києві контролюють воду з крану під час спеки

З настанням літа та підвищенням температури повітря відбувається цвітіння води у водоймах через розмноження синьо-зелених водоростей. Цей процес посилюється через забруднення річок людьми, що використовують миючі засоби з вмістом фосфатів. Тож багатьох киян цікавить питання, чи не погіршиться якість питної води, що подається споживачам.

Як повідомляє «Київводоканал», якість води безперебійно контролюється, і кияни отримують питну воду, яка відповідає чинним Державним санітарним правилам і нормам (ДСанПіН).

Читайте також у «Вечірньому Києві» про те, коли підвищать тарифи на воду, і як захистять водопровідні мережі від іржі, аби вона не потрапляла в крани киян.

Як контролюють якість води?

Вода, що подається споживачам, проходить двоступеневу систему очистки.

Процес постійно контролюється та коригується, щоб в залежності від якості річкової води, яка постійно змінюється, отримати очищену питну воду, що відповідає усім стандартам, – зазначає головний інженер Департаменту експлуатації водопровідного господарства Володимир Костюк.

Після цього вода потрапляє до резервуарів, де відбувається процес її знезараження з використанням хлору, який найближчим часом буде замінено на діоксид хлору.

У Київводоканалі якість води контролюють три лабораторії. Щодня беруть близько 1000 проб, що проходять аналізи за хімічними, бактеріологічними та гідробіологічними показниками.

Крім цього, контролем якості води займається Центральна лабораторія департаменту експлуатації водного господарства. Спеціалісти здійснюють фізико-хімічний,  мікробіологічний та радіаційний аналіз води. Фахівці працюють сім днів на тиждень, тож будь-які відхилення будуть одразу помічені.

Що станеться у разі забруднення води у Дніпрі?

З Дніпра воду брати не будуть. Для подачі води на очисні споруди підключать протягом 6 – 8 годин станцію «Роса-300». У разі надзвичайної ситуації забруднення води у Дніпрі, вода з Десни буде подаватися на очисні споруди Дніпровської водопровідної станції, і водопостачання міста здійснюватиметься в необхідному обсязі.