Будують Шулявський шляхопровід: проспект Перемоги перекриють вже на тому тижні

Будують Шулявський шляхопровід: проспект Перемоги перекриють вже на тому тижні

Перше з двох перекриттів руху транспорту на проспекті Перемоги для будівництва нового Шулявського шляхопроводу заплановане вже наступного тижня.

фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко
фото Марії Лисенко

Будівельники встановлюватимуть перший прогін над проїжджою частиною. А друге перекриття відбудеться за півтора місяці. Попередньо киян повідомлять про відповідні зміни руху транспорту. Про це розповів мер Києва Віталій Кличко під час інспекції будівництва і додав, що всього буде встановлено 5 прогонів нового мосту.  

За інформацією будівельників, їм для нового шляхопроводу потрібно 1700 тонн металоконструкцій. Наразі виготовили 1100 тонн, із яких майже половину завезли на будівельний майданчик. До 1 серпня виготовлять решту необхідних металоконструкцій.

– Сьогодні будують бетонні конструкції. Тривають роботи з улаштування паль та опор. Також розпочали збирати металоконструкції для декількох прогонів, що стануть основою нового, сучасного та комфортного шляхопроводу. Ми робимо все можливе для того, щоб у вересні конструкція мосту уже була готова, і щоб у грудні запустити рух транспорту мостом, – сказав Віталій Кличко.

Окрім самого шляхопроводу, до кінця року планують реконструювати підземний пішохідний перехід, прокласти інженерні мережі, облаштувати велосипедну доріжку, здійснити благоустрій території.

За словами мера Києва, будівництво Шулявського шляхопроводу складне через декілька факторів. По-перше, під мостом знаходиться станція метро «Шулявська». По-друге, треба здійснити великий обсяг робіт із перекладення інженерних мереж – дощової каналізації, водопроводу, газопроводу, побутової каналізації, мереж зовнішнього освітлення та мереж зв’язку.

Ще один серйозний виклик для швидкого будівництва мосту – затягування справи зі знесенням частини п'ятого цеху заводу «Більшовик», на місці якого мають облаштувати один зі з'їздів з мосту. 

– За мною знаходиться п’ятий цех заводу «Більшовик», який насправді не працює, не виготовляє ніякої продукції. Натомість там можна придбати китайський секонд-хенд. Нам потрібно знести частину цього цеху, аби облаштувати ще один з’їзд із Шулявського шляхопроводу. Тому вчергове звертаюся і до Кабміну, і Фонду держмайна втрутитися в ситуацію. Щоб місту не чинили перепон, адже йдеться про зведення важливого об'єкту транспортної інфраструктури столиці, – наголосив мер Києва.

Нагадаємо, проект реконструкції Шулявського шляхопроводу в Києві передбачає будівництво розв’язки у формі неповного листка конюшини – моста з трьома з’їздами. Лівоповоротні з’їзди матимуть довжину 293 метри та 2 смуги руху, правоповоротні довжиною 561 метр – також із 2 смугами руху.

За оцінками фахівців, після реконструкції Шулявського шляхопроводу його пропускна спроможність збільшиться на 20 відсотків. Довжина нового шляхопроводу становитиме 158 метрів, він матиме шість смуг руху автотранспорту.

Фото Марії Лисенко, "Вечірній Київ"