Небезпечна забудова: на схилі Печерська «росте» хмарочос

Небезпечна забудова: на схилі Печерська «росте» хмарочос

Ціна питання – два гектара зеленої зони. Чи вдасться захистити територію Ботанічного саду від зазіхань білоцерківського забудовника?

Майже 12 років жителі Печерська воюють проти «Інноваційної будівельної компанії» (ІБК), яка «прописана» у Білій Церкві на вулиці Водопійна, 104.

Забудовники намагаються «освоїти» зсувонебезпечну ділянку на доволі стрімкому і зсувонебезпечному схилі.

Боротьба за ласий шматок землі триває в районі Ботанічного саду імені Гришка між двома вулицями – Вільшанською і Бойчука (колишня – Кіквідзе).

Торік за поданням депутата Наталії Манойленко на сесії Київради ухвалили чергове рішення про надання ділянці статусу скверу.

Наталія Манойленко розповіла про боротьбу проти забудови ботанічного саду.

Намагаючись скасувати рішення Київради, представники ІБК звернулися з позовом до Господарського суду.

Така позиція позивачів виглядає вельми сумнівною: договір на оренду спірної ділянки втратив чинність ще два роки тому.

Як дізнався «Вечірній Київ», спірну ділянку надали в оренду ІБК ще в часи мера Леоніда Черновецького.

Не маючи геолого-геодезичних досліджень і дозвільної документації, забудовники почали руйнувати схил і зводити на ньому підпірну стінку та багатоповерхівки.

За словами очевидців, через стрімкість схилу і зсуви ґрунту, бульдозери працювали в парі: один стояв на вершині схилу і на тросі утримував другий, в іншому випадку той зірвався би вниз.

Проти будівництва повстали місцеві мешканці, які заручилися підтримкою депутатів і столичної прокуратури.

Печерські війни: у центрі зводять будинок сумнівної законності.

Судові процеси затягнулися на роки і двічі доходили до Верховного Суду. Рішення «незалежної» Феміди то ухвалювалися, то скасовувалися.

Коли у забудовника закінчився строк договору оренди спірної ділянки, Київрада відмовилася його продовжувати.

У серпні-2018 у Державному реєстрі прав на нерухоме майно з’явився запис про те, що договір оренди поновлено аж до 2027 року.

– Яким чином з’явився цей запис – незрозуміло. Адже жодних рішень про поновлення договору не приймали ні суди, ні Київрада. Очевидно, мала місце змова, внаслідок якої здійснили неправомірні втручання в роботу Державного реєстру, – вважає депутат Київради Наталя Манойленко.

За «чорних реєстраторів» уже взялося управління земельних ресурсів КМДА: подано позов про скасування незаконного внесення інформації до Держреєстру.

Поки що судові процеси рухаються вкрай повільно: представник Держреєстратора, який вніс «потрібний» запис, не з’являється на засідання.

На чий бік схиляться шальки Феміди, наразі спрогнозувати важко. Проте рано чи пізно відповідати за такі дії винуватцям таки доведеться.

Cамочинне будівництво створило загрозу екологічної і техногенної катастрофи.

За роки боротьби відбулося варварське знищення природного ландшафту: забудовники вирубали сотні багаторічних і цінних порід рослин.

Хочеться вірити, що на зсувонебезпечних плавунах не зведуть гігантський хмарочос – на 380 тисяч квадратних метрів.