У липні запускають 5 сортувальних станцій і роздільний збір сміття для киян

У липні запускають 5 сортувальних станцій і роздільний збір сміття для киян

У липні в Києві запрацюють 5 сміттєсортувальних станцій. У дворах столичних багатоповерхівок встановлять контейнери для роздільного збору сміття.

Спочатку це будуть ємності для скла, сухих промислових відходів та органічних відходів. Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

– Вони розташовані в різних куточках міста і поки що їх потужність не буде великою. З часом вона зростатиме, – пояснює Петро Пантелеєв. – Станції створено за кошти перевізників. Спочатку туди потраплятиме сміття на сортування, а потім залишки відвозитимуть на захоронення, або спалення. Дуже часто бачимо нині картину, як один сміттєвоз забирає вже відсортований непотріб. Такого більше не буде. У перевізників працюватимуть спеціально марковані машини, аби випорожнювати спеціалізовані контейнери.

Петро Пантелеєв наголосив, що нині у місті не будуть встановлювати одразу велику кількість баків для роздільного збору непотребу біля житлових будинків. Їх поставлять спочатку там, де мешканці готові і будуть самі відокремлювати відходи. Адже багато містян ще користуються тими ж сміттєпроводами, або не хочуть зовсім відокремлювати навіть суху фракцію відходів від органічної.

Поступово місто збільшуватиме кількість контейнерів у дворах, – говорить Петро Пантелеєв.

Петро Пантелеєв також повідомив, що місто днями відправить на переробку у Польщу першу велику партію зібраних містом використаних батарейок, адже в Україні їх переробкою не займається жодне підприємство. Але заходи із збору батарейок у Києві триватимуть постійно.

Крім того, Пантелеєв підтвердив, що будувати сміттєпереробний завод на Троєщині біля ТЕЦ-6 місто не планує. Як повідовмяв "Вечірній Київ" про те саме розповіла й депутат Київради Ганна Старостенко й оприлюднила документи.