Навігатор на 11-те червня: куди піти у Києві

Навігатор на 11-те червня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає майстер-клас як розпізнавати інформаційне сміття та фейки, презентація книжки про визначних українських художниць, обговорення візуальної пропаганди на Донбасі, відкриття виставки Романа Романишина, представлення проекту нового арт-фестивалю, прем'єра опери-антиутопії за мотивами постановки Леся Курбаса, перегляд короткометражок, джазовий концерт у філармонії та багато іншого. 

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книги «Доця» Тамари Горіха Зерня

Це книга про втрату родини, дому, роботи, ілюзій. Про зібрання уламків життя заново, віднаходження нових смислів і опори. Це книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю…», але вона про любов. І ще про відвагу, безумовну відвагу знайти своє, впізнати його і нікому не віддати – свій дім, батьківщину, серце, право ходити з високо піднятою головою. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку.

Коли: о 18:00.
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37, Культурно-освітній центр, 1 поверх.
Вхід вільний.

ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

Воркшоп «Інформація – не сміття, але сортувати потрібно»

Гігієна інформаційного простору настільки ж важлива, як і гігієна тіла. І саме тому вкрай важливо вміти розпізнавати і вимітати інформаційне сміття, аби не засмічувати ним свій мозок. На воркшопі дізнаєтесь: що таке спаммінг, флудінг, троллінг, флейм, фейки, політична «джинса», як споживання «вірусної» інформації впливає на наше життя, як захистити себе від інформаційного вигорання. А також навчатиметесь, як не заплутатись у мережах фейків і штучно створеної паніки, не вестись на емоційну накрутку в ЗМІ та як розпізнавати маніпулятивні заголовки.

Коли: о 18:30.
Де: Центр «Ейдос», вул. Ділова 22-б, м. Олімпійська.
Вхід вільний за умови реєстрації за посиланням.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.

Чому в українському мистецтві є великі художниці

Цю книжку було видано до Книжкового Арсеналу дослідницькою платформою PinchukArtCentre. І це одна з перших спроб розповісти історію українського мистецтва через гендерний фокус періоду кінця ХІХ – початку XXI століття. Ця історія складена з прихованих сторінок біографій діячок українського мистецтва, де поряд із визначними постатями можна побачити й імена тих, хто був забутий або маловідомий широкому загалу. До книги увійшли тексти про Катерину Білокур, Тетяну Яблонську, Ксенію Гнилицьку, Олександру Екстер, Анну Звягінцеву, Тетяну Іляхову, Жанну Кадирову, Марту Кузьму, Ладу Наконечну, Марію Примаченко, Аліну Клейтман та інших. 

Коли: о 18:00.
Де: вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ. Символіка Донбасу та військова річниця

Відкрита лекція до 100-річчя Чортківської офензиви

100 років тому, 7 червня 1919 року, розпочалася найуспішніша наступальна операція Галицької армії, відома як «Чортківська офензива». Про одну з найбільш значних військових операцій Галицької армії під час польсько-української війни 1918 – 1919 років розповість історик, реконструктор, кандидат історичних наук Артем Папакін.

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 2.
Вхід вільний, реєстрація.

Візуальна пропаганда Донбасу: радянські аплікації на сучасність

Мова піде про те, як формується і чим наповнюється інформаційний простір у так званих «ДНР і ЛНР». Окреслять ключові стратегії візуальної пропаганди на окупованій території України. Обговорять креолізовані тексти Другої світової війни в інформаційно-пропагандистських компаніях ідеологів «Новоросії». Активне запозичення маріонетковими «народними республіками» на Донбасі символіки періоду Другої світової переконує, з одного боку, у відсутності нових ідей і пропагандистських рішень, а з іншого – у придатності й чутливості певної частини мешканців південно-східних регіонів України до такого інформаційно-психологічного впливу.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ: задзеркальна реальність та можливості для міста

Презентація проекту VR forum & art festival

У рамках презентації проекту відбудуться лекція кураторки скульптурного парку Мюнстера Маріанни Вагнер, яка розкаже про роль мистецтва в місті, та презентація від Українського культурного фонду. Також буде оголошено open call для художників для участі в зазначеному національному проекті. За його результатами відберуть учасників творчих лабораторій і хакатонів, чиї твори прикрасять публічні простори у Києві та Харкові. 

Коли: о 19:00.
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102 – 104.
Вхід вільний.

3D. Роман Романишин

На виставці ви побачите славнозвісні офорти, у яких автор долає обмеження двомірного простору, складні і таємничі, але чарівні левкасні роботи, натхнені змінами пор року, скульптури і рухомі об’єкти, які перетворять галерейний простір на частину потойбічної, задзеркальної реальності.

Коли: о 19:00.
Де: Центр сучасного мистецтва «Білий Світ», вул. Пушкінська, 21-а.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ.

Опера-антиутопія GAZ 

Дія опери GAZ вибудовується навколо історії про вибух на футуристичній фабриці, що колись продукувала енергію для всього індустріального суспільства. Центральним образом художньої реальності є препароване піаніно – колишній пульт індустріального гіганта, який поєднував живе і техногенне в одній системі. Джерелом натхнення опери GAZ є постановка «Ґаз» українського театрального режисера-авангардиста Леся Курбаса за однойменним твором німецького письменника експресіоніста Ґеорга Кайзера, реалізована 1923 року у МО «Березіль». Творці сполучають перформативні практики із досвідом авангардної та електронної музики в жанрі «composed theater».

Коли: о 19:00.
Де: Театр імені Івана Франка, пл. Івана Франка, З.
Вартість квитків: 550 – 1650 грн.

ВЕЧІР У КІНО. Ars Electronica

Перегляд короткометражок з минулорічної програми фестивалю мультимедійного мистецтва Ars Electronica, який проходить в австрійському місті Лінці. До добірки увійшли анімаційні стрічки, відеоарт, вибрані документальні та ігрові короткометражні фільми. Стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Коли: о 19:30.
Де: IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8.
Вхід вільний, за реєстрацією.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ. Джаз і романтика

«Legends of Jazz». Біг-Бенд духового оркестру

У програмі – твори Дж. Гершвіна, Ч. Коріа, Х. Хенкока, Д. Гіллеспі, Дж. Завінула, Г. Міллера, А. Франклін, Г. Гудвіна, Г. Манчіні, П. Мейфілда, Дж. Леннона і П. Маккартні, Е. Ньюлі і Л. Брікасса. Виконує біг-бенд Національного академічного духового оркестру України, солісти – Маргарита Мелешко, Віталій Костенко.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 100 – 500 грн.

Павло Коробчук & The Velvet Sun

Романтик Павло Коробчук та мелодійний гурт The Velvet Sun презентують нову програму «Ключові клапани».

Коли: о 20:00.
Де: Caribbean Club Concert Hall, вул. С. Петлюри 4.
Вартість квитків: 150 – 270 грн.