У Мистецькому Арсеналі киянам відкриють творчість знакового українського художника

У Мистецькому Арсеналі киянам відкриють творчість знакового українського художника

Ретроспективний дослідницький проект «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» представить творчість знакового для історії українського новітнього мистецтва художника Олега Голосія. 

На виставці покажуть понад 70 полотен, 50 графічних творів, 40 фотографій, архівні матеріали з 20 музейних та приватних зібрань України, а також маєтку художника Олега Голосія. Більшість цих робіт є маловідомими, а деякі будуть експонуватися вперше. За допомогою сучасних мультимедійних засобів на виставці будуть представлені найцікавіші варіанти попередніх експозиційних рішень, втілених на зарубіжних виставках за життя автора.

У центрі спеціальної програми до виставки – постать Олега Голосія як видатного художника та широкий мистецький, культурний, філософський і літературний контекст, у якому він сформувався. У лекціях, авторських екскурсіях та дискусіях торкнуться близьких художнику мистецьких течій XIX – XX століття (зокрема, романтизму, експресіонізму, необароко, трансавангарду), проаналізують коло літератури, яка вплинула на художника. У дитячій та підлітковій програмі головний акцент буде зроблено на візуальному мистецтві як способі емоційного самовираження та філософської рефлексії. Спеціальна освітня програма «Факультатив» для студентів старших курсів вищих навчальних закладів, молодих науковців, що цікавляться сучасною культурою та мистецтвом, створить платформу для обміну знаннями. Учасники й учасниці зможуть послухати лекції редакторів провідних онлайн-видань, що пишуть на тему культури та поспілкуватися з кураторами проекту.

Олег Голосій – є одним із митців української Нової хвилі та художників групи, що сформувалася навколо майстерень «Паризької комуни» в Києві. Вже до початку 1990-х років Голосій стає зіркою української художньої сцени, має великий вплив на творчість інших художників не лише в Україні. За останні п’ять років свого життя художник створив більш ніж 270 живописних творів, які є взірцями самобутності генія, демонструють пошуки альтернативи радянському академізму через створення самодостатнього напрямку в живописі, спорідненого зі світовими постмодерністськими течіями, такими як італійський трансавангард.

Виставка Мистецького арсеналу «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» продовжує серію проектів, присвячених творчості Олега Голосія в контексті сучасного українського мистецтва. Перша виставка – «Хлопець і комета» – відкрилася 15 травня у галереї The Naked Room і триватиме до 11 червня 2019 року. А підсумком проекту стане камерна виставка «Олег Голосій. Художник у музеї» у рамках відзначення 120-річчя Національного художнього музею України у вересні 2019 року. Окрім експозиції робіт із родини художника, у музеї відбудеться круглий стіл із питань колекціонування сучасного українського мистецтва.

Коли: 13 червня – 11 серпня.
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 12.
Вартість квитка: 80 грн, пільговий – 40 грн. Вхід на відкриття 13 червня о 18:30 – вільний.