Станеш спадкоємцем: у киян виманюють паспортні дані через Інтернет

Станеш спадкоємцем: у киян виманюють паспортні дані через Інтернет

«Мені потрібна термінова допомога при переказі $9,6 млн на ваш рахунок протягом 10 або 14 банківських днів». Як реагувати на такі «листи щастя», надіслані від невідомих любителів спаму?

Намагаючись виманити гроші у довірливих киян, інтернет-шахраї розкидаються щедрими обіцянками про отримання спадщини від померлих мільйонерів.

«Я працюю з «BANQUE ATLANTIQUE TOGO» на посаді генерального секретаря закордонних справ, як секретаря покійного інженера Джорджа», – пише в одному з листів-спамів невідомий «доброзичливець», який представився містером Фабіо Дуру.

Для створення довіри автор листа надсилає копію якогось «сертифікату» і повідомляє, що його покійний клієнт (інженер Джордж) «був супутником колишнього президента Лівії Муаммара Каддафі».

Далі, намагаючись підтвердити свою «правду», автор листа демонструє фото (начебто з місця церковного поховання покійного).

Як стверджує містер Дуру, на банківському рахунку Джорджа залишилось $9,6 млн або 150 кг золота.

Щоб отримати ці гроші він пропонує киянам виступити у ролі родичів покійного.

– Наш банк дасть вам гроші як найближчій особі покійного. Я не хочу, щоб гроші йшли до державної скарбниці як покинутий фонд. Тому я звертаюся до вас, щоб наш банк міг надати вам готівку і золото інженера Джорджа, – продовжує м-р Дуру.

У своєму листі загадковий містер пропонує укласти з ним угоду про те, щоб отриману суму розділити порівну.

Для проведення банківської операції потрібно надіслати свої особисті дані – адресу, телефон, скан-копії паспорта (посвідчення).

Такі пропозиції виглядають вельми сумнівними і підозрілими, починаючи від віртуального прізвища Дуру (дурити?) і закінчуючи байками про багатомільйонну спадщину.

Як показує аналіз, подібні спами нагадують сумнозвісні «нігерійські листи» – види шахрайства, що завітали до нас із далекої Африки.

Раніше суть цих афер полягала у тому, що зловмисники пропонували сплатити певну суму в обмін на майбутні солідні відсотки від фінансових операцій.

Якщо одержувач листа «клює» на такі приманки, йому надсилають декілька документів, на яких є навіть печатки.

«Спамщики» використовують різні схеми і ретельно підходять до вибору жертви, вивчаючи її у соцмережах.

Чим загрожує витік паспортних даних? На ваше ім'я можуть оформити кредит. Шахраям дістануться гроші, а вам 0 дзвінки колекторів про боргові зобов'язання.

За даними Асоціації банків України, може існувати зв'язок між шахраями і співробітниками фінансових установ.

Особа, паспортні дані якої використовуються заради чужої наживи, обов'язково дізнається про такі махінації, але набагато пізніше (коли отримає борговий лист із банку).