У столичному музеї запанував літній настрій

У столичному музеї запанував літній настрій

У перший тиждень червня на першому поверсі Музею історії міста Києва відкрилася виставка Ірини Акімовою з промовистою назвою «Просто літо!». Вона запрошує глядачів у світ яскравих кольорів і експресії, насичений сонцем і тонкою романтикою справжнього літнього настрою. 


– Персональну виставку я роблю раз на рік. Людям набридла політика, нестабільність, їм хочеться позитиву. Літо – це та чудова пора року, коли багато сонця, все навкруги свіже, зелене. Незважаючи ні на що, хочеться жити і світ здається прекрасним, розповіла художниця Ірина Акімова Цей настрій дарує віру в майбутнє, спонукає зберегти світ таким же дивовижним, примножити цю красу. Я взяла прості сюжети – тіні на траві, павутинки, квіти, зіркове небо над головою. Всі вони об’єднані позитивними емоціями, бажанням жити і вмінням бачити натуральну красу світу. У картинах використовувала специфічні декоративні елементи – бульбашки, які запозичила зі стилю ар-деко. 


Окрім живопису, на виставці представлені й інші напрямки мистецтва. Це арт-інсталяції, зроблені на основі зелених рослин. Одна з них – «Діти грають», показує динаміку дитячих ігор, інша має назву «Літній букет» і також перегукується з основною тематикою. 


Крім того, разом із українським фотографом Сергієм Тумасовим, художниця підготувала спільний фотопроект «Сон в літню ніч». 


– Фоном для моїх живописних фантазій є чудові ландшафтні фотографії Сергія. На них виникають образи зі сновидінь, – пояснює Ірина Акімова. – Комусь хочеться стати багатим і ось з’являється рука Мідаса, яка перетворює гірські хребти в золоті злитки. Тут виростає замок, на забутому озері бродять мандрівні привиди, з води виходить морська фея, а в пустелі сухе дерево перетворюється на динозавра. Всі ці роботи об’єднує картина «Ангел літньої ночі» із зображенням ангел сну, який перетворює людські відчуття та бажання на сновидіння. 

«Просто літо!»
Коли: до 18 червня.
Де: МВЦ «Музей історії Києва», вул. Б. Хмельницького, 7.
Вартість квитка: 30 грн, пільговий – 20 грн.