Навігатор на 6-те червня: куди піти у Києві

Навігатор на 6-те червня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає знайомство з сучасним живописом українських митців, показ аніме Хаяо Міядзакі «Принцеса Мононоке» та стрічки Паоло Сорентіно про Берлусконі, концерт-презентація музичних інструментів народів світу, лекції про кіносвіт Кіри Муратової та авангард, вистава про Шарля Азнавура, поетично-музичний перформанс та багато іншого.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ.

Трієнале «Живопис 2019»

У вас буде унікальна можливість в одному виставковому просторі ознайомитися з класичним живописом, імпресіонічними варіаціями, сучасними символіко-образними пошуками, абстрактними та експресивними рішеннями українських митців. Головна ідея трієнале «Живопис 2019» – подарувати глядачеві можливість побачити найпомітніші й найцікавіші роботи українських художників за останні 3 роки.

Коли: о 16:00.
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових стрільців, 1.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книжки Петра Кралюка «Каган і хохлята»

Тут зібрано особливі твори Петра Кралюка: (анти)феміністично-політична повість «Фелісія», карнавально-травестійна «Фабрикація», історично-саркастична «Каган і Хохлята»; оповідання «Гандзя люба», «Попи марксистського приходу», «Катахрезис», «Фінішний топінамбур», «Політ над румовищем». Хтось може назвати їх несподіваними, хтось – закономірними, однак навряд чи хтось назве їх позбавленими комічного й трагічного. Двох невід’ємних складових людського життя. Ця збірка адресована не лише філологічній аудиторії: твори розраховані на активний діалог із кожним, хто має смак до художньої літератури.
До участі запрошені: Микола Жулинський, Лариса Івшина, Павло Мовчан, Ірина Констанкевич, Любов Голота, Сергій Куліда. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У КІНО: історія Берлусконі та анімація від класика

Ретроспектива фільмів Хаяо Міядзакі «Принцеса Мононоке»

«Принцеса Мононоке» – один із найуспішніших повнометражних аніме-фільмів Хаяо Міядзакі, знятий у 1997 році студією «Ґіблі». У тому ж році він став найкасовішим фільмом за всю історію Японії, але невдовзі все ж поступився «Титаніку». Фільм розповідає історію Ашітаки зі стародавнього племені еміші.  Під час нападу на село величезного кабана, одержимого демоном ненависті, хлопець вбив його, але був проклятий. Йому довелося залишити свій народ, щоб знайти спосіб позбавитися від прокляття. 

Коли: о 18:45.
Де: Культурний центр «Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.
Вартість квитків: 90 – 120 грн.

КіноКульт. «Сільвіо та інші»

Стрічку присвячено одному з найодіозніших італійців сучасності – колишньому прем’єр-міністру та володарю футбольного клубу «Мілан», мільярдеру та медіамагнату Сільвіо Берлусконі. На божевільних вечірках і дорогих прийомах в Римі і на Сардинії, серед розпусти і калейдоскопа дівчат його завжди оточують найвпливовіші і найнебезпечніші люди, готові на все, аби отримати доступ до живої легенди. Завжди усміхнений зовні, яким Берлусконі був всередині? Пофантазуємо разом із Сорентіно.

Коли: 19:59.
Де: UA: Суспільне мовлення, вул. Іллєнка, 42.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ.

Презентація видання про катастрофу на Чорнобильській АЕС

У виданні передусім зібрано документи, що висвітлюють моделі ситуативної поведінки різних груп населення України після оприлюднення інформації про масштабне «ядерне лихо» та реакцію світової спільноти на Чорнобильську трагедію. Окремі блоки документів представляють інформування радянськими органами держбезпеки відповідних інстанцій про стан ЧАЕС у післяаварійний період (1987 – 1991 рр.), заходи з підвищення безпечної експлуатації об’єкта «Укриття», ситуацію в зоні відчуження та Протоколи засідань Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Коли: о 18.30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 2.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Виставка-концерт «Традиційні музичні інструменти народів світу»

Олексій Кабанов (музикант, композитор, колекціонер) представляє виставку-концерт-лекцію: «Традиційні музикальні інструменти народів світу». Під час програми можна буде побачити рідкісні музичні інструменти  різних епох і народів. А також почути їх звучання в контексті сучасної музики. Запрошеними учасниками концерту будуть музиканти ансамблю Er.J Orhestra.


Коли: о 19:00.
Де: Дім «Майстер Клас», вул. Богдана Хмельницького, 57-б.
Вартість квитків: 100 грн, для студентів – 50 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ.

Прем`єра вистави Маестро Азнавур. Une vie d`amour

Вистава про життя та творчість великого шансон`є, поета, актара та композитора. Про те, як він з юних років домагався успіху й визнання. Як зумів зберегти у своєму серці любов до життя, до пісні, до публіки, яку вважав частиною своєї сім`ї. Виставу створено за п`єсою Тамари Альохіною, написаної на підставі спогадів Азнавура.

Коли: о 20:00.
Де: Київська фортеця, бульвар Лесі Українки, 12-14.
Вартість квитків: 125 грн.

ВЕЧІР СУЧАСНОГО ТАНЦЮ.

Zelyonka SPACE UP: Артіль l Tremors Dance Company

Вечір IX Міжнародного фестивалю сучасного танцю Zelyonka SPACE UP здивує вас трьома перформансами танцювальних колективів Артіль contemporary dance project (Україна) та Tremors Dance Company (Білорусь).

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитків: 150 – 250 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Любов і НеЛюбов у кіносвіті Кіри Муратової

Самотність – запропоновані обставини, система координат, де починається й розвивається дія перших фільмів Кіри Муратової. Звідси емоційний імпульс – пошук кохання – стає характерним для розвитку мелодраматичного сюжету мотивом. Сама режисер називала свої ранні роботи «провінційними мелодрамами»… У цих фільмах надзвичайно важливими є саме «мелодраматичні» миті буття, з їхньою дріб’язковістю та суєтою, радощами й печалями, які, зрештою, і створюють фабулу людського життя.

Коли: о 19:00.
Де: Пломінь, провулок Шевченка, 5, 3-й поверх.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ОСВІТНІЙ.

Авангард ХХ ст. як каталізатор сучасного мистецтва

Перша лекція курсу присвячена Супрематизму, Кубізму і Футуризму. Розкажуть про передумови виникнення, художні та стилістичні особливості. Також на лекції відкриють цікавий погляд на роль представників напрямку в діяльності легендарної школи Баухауз. Визначать значення українського мистецького досвіду в становленні Супрематизму.

Коли: о 19:00.
Де: Арт-клуб «Видиво й вино», Будинок Художника на Львівській площі.
Вартість квитка: 200 грн, реєстрація.

ВЕЧІР ПОЕТИЧНИЙ.

Поезія буднів / Зенова, Лаюк, Воган, Коробчук

Літню програму поетично-музичних перформансів «Поезія буднів» відкриють дві унікальні колаборації електронних музиканток і культових поетів. Вперше свої експерименти із межами виразності слів і звуків об’єднають Настя Воган і Павло Коробчук, Ніка Зенова і Мирослав Лаюк.

Коли: о 20:00.
Де: Мистецький арсенал, Вулична сцена, вул. Лаврська, 12.
Вартість квитків: 150 грн.