Гарячу воду в столиці відключають за борги

Гарячу воду в столиці  відключають за борги

Кияни в жаху: чому через те, що хтось не заплатив, повинні страждати всі. А в «Київенерго» наполягають на тому, що оплачувати послуги треба вчасно і не бачать у відключеннях нічого поганого.

Одними з перших під роздачу потрапили мешканці будинків 1А і 1В пров. Квітневого (Подільський район). Як розповіли вони в середу, 16 вересня, в будинках раптово пропала гаряча вода.  За роз'ясненням мешканці звернулися до глави ЖБК Майї Сичаєвой, яка і пояснила, що за відключенням дійсно стоїть «Київенерго».

 - Мешканці спочатку платять ЖБК, а потім гроші перераховуються постачальникам послуг. Через те, що кілька квартир не платять, накопичилися борги. Ми уклали з «Київенерго» договір про реструктуризацію. Мали виплатити в цьому місяці 40000 гривень, але вдалося заплатити тільки 10, - говорить Сичаева. - Коли на адресу кооперативу прийшов наряд від «Київенерго», я подзвонила і попросила трохи почекати. Мовляв, тільки платіжки прийшли, люди ще не встигли оплатити, на що мені відповіли, що вони не можуть чекати через те, що, по-перше, в країні складна ситуація, а по-друге, що треба накопичити ресурси для опалення. Погрожували також штрафом. Тому, коли прийшов наказ відключити, ми відключили. А сьогодні нам дали наряд і ввечері чекаємо представника від них, який поставить заглушки, щоб ми самі не підключилися .

До слова, за інформацією Сичаевой, така ж доля чекає й інші кооперативи. «Я зв'язалася з сусідніми ЖБК, вони також сказали, що їх збираються відключити. А що ми можемо зробити? Якщо мешканці просто не хочуть платити. Я ходила до боржників, їх близько 10, так вони кажуть, мовляв, доведеться бойлер купити, а платити не збираються », - говорить вона.

У «Київенерго» запевняють: поквартирно відключати можливостей поки немає, а тому доводиться весь будинок.

- Чомусь відносяться всі до гарячої води, як до того, що падає з неба. А її треба гріти, потрібен газ. Якщо не платять, у «Київенерго» накопичуються борги за газ, штрафують, - говорить голова наглядової ради ПАТ «Київенерго» Іван Плачков. - А в тому, що через декількох квартир відключили цілі будинки, повинен розбиратися балансоутримувач .

Як стверджують у «Київенерго є адреса, де борг перевищив вже 1 млн грн