У Києві пройде яскравий фестиваль мімів із різних країн світу

У Києві пройде яскравий фестиваль мімів із різних країн світу

З 15 по 23 червня у Києві вперше відбудеться Міжнародний фестиваль фізичного театру Mime Wave Festival 2019. У програмі будуть виступи, воркшопи та лекції від митців із Нідерландів, Швеції, Німеччини та Іспанії. Головний організатор фестивалю нідерландська організація Mime Wave, за підтримки Сulture Bridges Programme.

Протягом 9 днів на 6 локаціях, серед яких сцена Центру ім. Леся Курбаса, креативний простір IZONE, «Сцена 6» та інші, пройдуть сміливі театральні вистави та творчі експерименти.

У програмі фестивалю буде представлено декілька унікальних вистав від різних мім - шкіл:
– фізична вистава «Метаморфоза» з українськими акторами та нідерландськими музикантами про вплив політичних подій у країні на емоційний стан людини;
– шведський театр Pantomimteatern гратиме виставу для підлітків та дорослих «Надія на життя» (LEAP OF FAITH – for I survived), яка переказує історії дітей-біженців без слів, але у дуже візуальній і насиченій музикою дії;
– класична пантоміма «Хенд Мейд» від іспанського міма Карлоса Мартінеса (Carlos Martinez);
– вистава німецької режисерки в стилі нідерландського «міме» Йоліки Судерман (Jolika Sudermann) «Інфантен» (INFANTEN) – «зворотня подорож» до того часу, коли вона сприймала світ як дитина;
– нідерландська дитяча вистава «Яйце» (EGG) від театральної компанії MAAS – веселий перформанс двох мімів, з невеликою кількістю реквізиту, та великою кількістю магії для дитячого захвату.

Протягом фестивалю буде реалізований унікальний колабораційний проект «Рій» (SWARM). Режисер Фабіна де ла Квінтана (Fabián Santarciel de la Quintana), викладач в Амстердамській Театральній Академії сучасного «міме», разом із 30 учасниками з України та інших країн під час усіх днів фестивалю працюватиме над виставою, що буде показана глядачам в останній день.

Основна мета фестивалю – це розвиток незалежного фізичного театру в Україні та створення можливостей в для молодого українського покоління митців.  Особливою подією на фестивалі стане проведення Академії, у рамках якої відбудуться майстер класи від міжнародних експертів. Фестивальні події стануть платформою для мистецьких дискусій, справжніх професійних відкриттів і корисних порад. Також у рамках фестивалю вперше відбудеться обмін університетів Амстердам – Київ – Стокгольм, де навчають мистецтву «mime». Паралельна освітня програма у рамках міжнародного театрального фестивалю MIME WAVE FESTIVAL.


Програма та детальна інформація про фестиваль на сайті та на Facebook-сторінці.
Більшість подій фестивалю безкоштовні, на інші квитки від 30 гривень.