Навігатор на 5-те червня: куди піти у Києві

Навігатор на 5-те червня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають корисні інтерактиви на екологічну тематику, східна казка в центрі міста, розповідь, як зробити вулиці Києва безпечними, лекція про тексти Петлюри, запальні ритми фламенко, сучасні хореографічні перформанси, Кармен у постановці Раду Поклітару, презентація поетичної збірки, мелодії Іспанії, відкриття нових виставок, прем'єра мультфільму з розвагами, австралійські короткометражки, кіно просто неба та багато іншого.  

Всесвітній день охорони довкілля 2019

В історичному центрі Києва відбудеться масштабний екологічний рух. Як жити більш екологічно? Як включитися до загального еко руху? Чим я можу допомогти планеті? Що я можу зробити вже сьогодні в повсякденному житті? Відповіді пролунають. А також заплановано безліч практичних та дуже корисних активностей: всесвітній челендж #бойзабрудненнюповітря. Приходь з маскою, виставка екологічних експозицій від українських митців «Резиденція думок», інтерактив щодо сортування сміття; презентація екологічних організацій; екологічні майстер-класи та ігри для дітей та дорослих; зелені лекції та дискусії; живе спілкування та інформування щодо впровадження екологічних принципів у життя та багато іншого.

Коли: з 11:00 до 19:30.
Де: на Подолі біля пам'ятника Г.С. Сковороди.
Вхід вільний.

Kyiv East Fest

На вас чекатиме справжня східна казка, приправлена практичними лекціями – про цілий рік навчання українки у Катарі, ведення бізнесу з арабами, життя у стилі «нуль відходів», каліграфію та малювання фарбами на воді (останні дві лекції – з майстер-класами!).
На окремих локаціях для вас буде облаштовано куточки, що представлятимуть Крим і кримців, Азербайджан, Єгипет, Індонезію, Киргизстан, Малайзію, Туреччину, Карачаєво-Черкесію, Палестину, буде й загальна локація Африканського континенту. На вас чекатимуть смаколики та кава на піску, жіночий шатер, дитяча зона, фотозона (з костюмами!), танці кримських татар та народів Сходу, фліпбуки, виставка картин і фото, продаж сувенірів, показ скромної моди, ярмарок, розпис хною, та навіть барабанне коло!

Коли: 11:00 – 20:00.
Де: парк Шевченка.
Вхід вільний.

ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

Як нам зробити Київ комфортнішим та безпечнішим

Вулиці Києва досі небезпечні, кожного дня ми чуємо про нові смертельні ДТП. Загалом в Україні показник смертності на дорогах втричі(!) вищий, ніж у країнах Європи.  Чому і як це виправити розкажуть: Ганна Гуз, членкиня ради U-Cycle - Асоціація велосипедистів Києва та Тимофій Нагорний, транспортний планувальник в А+С Україна.

Коли: о 16:30.
Де: 12-й зал (6 поверх) Бібліотеки КПІ, проспект Перемоги, 37.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ.

Слово Петлюри: історична правда, чутки, провокації

Вечір присвячений 140 річниці з дня народження видатного українського державного , військового, політичного діяча, Голови Директорії Української Народної Республіки, організатора Армії УНР, Головного Отамана Армії УНР, публіциста, літературного й театрального критика Симона Петлюри. До розмови запрошено письменника, історика, завідувача Музею Української революції 1917-1921 років Олександра Кучерука.

Коли: о 17.00.
Де: Національний музей літератури, вул. Б. Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ХОРЕОГРАФІЧНИЙ: перформанси, фламенко та нова історія Кармен

Zelyonka SPACE UP: Totem Dance Group l Dnipro Body Project

Другий вечір IX Міжнародного фестивалю сучасного танцю Zelyonka SPACE UP вже зачекався на тебе! Цього вечора ти побачиш два перформанси, про людину-Всесвіт та про людину у Всесвіті, у виконанні українських колективів Totem Dance та Dnipro Body Project.

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 150 – 250 грн. 

Flamenco

У затишному камерному місці, в історичній частині Києва – на Воздвиженці, на вас чекає зустріч з палким і пристрасним мистецтвом. Захоплюючу мандрівку у світ фламенко проведе чарівна ведуча і кантаора – Наталія Богуш. Програма вечора складається з  традиційних стилів, кожен з яких має свою історію і особливості. Різні історії, різні емоції  і почуття. Звуки чарівної гітари та кастаньєт, пісні смутку і кохання,  чарівні ніжки танцівниць, якім є що розповісти. Фламенко нікого не залишає байдужим, воно проникає до найпотаємніших куточків нашого серця. За традицією, завершимо виступ фієстою пор севільянас, в який може взяти участь кожен глядач. 

Коли: о 19:00.
Де: Галерея Висоцький, вул. Воздвиженська, 40.
Вартість квитка: 250 грн.

Кармен.TV_Раду Поклітару

Відома всім історія циганки, героїні новели Проспера Меріме, одержала у цьому балеті нове, несподіване трактування.
Завдяки новаторській хореографії Раду Поклітару, сценічне життя персонажів вистави наповнилося пронизливими сучасними інтонаціями, зберігши при цьому весь шарм Іспанії ХІХ століття, а геніальна музика опери «Кармен» дала можливість створити абсолютно нову виставу – не зрадивши при цьому духу Жоржа Бізе, який обезсмертив севільську циганку.

Коли: о 19:00.
Де: КМАТОБ, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитків: 140 – 450 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ: історія, біблійні теми та інфатони

Арт-проект Ангел Історії

Інститут візуальних мистецтв, художній факультет Зеленогурського університету (Польща) та Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (Україна) представляють Арт-проект «Ангел історії». За задумом кураторів, мистецтво – це не лише одне з символічних повідомлень, а й свідчення про час – формальні та змістові аспекти художніх реалій підтверджують вкорінення в історії, що перекладає формування адекватного способу розуміння та сприйняття навколишньої дійсності та здатності залишити слід, який можна читати, щоб подарувати і майбутніх поколінь.

Коли: о 19:00.
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Коновальця, 18-д.
Вхід вільний.

Виставка «Українська ідентифікація»

В експозиції будуть представлені живописні композиції на біблійні теми для церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка. Композиції створені знаменитим українським живописцем Анатолієм Криволапом, який очолює рейтинг найуспішніших українських художників, разом із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком.

Коли: о 19:00.
Де: Галерея мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 9.
Вхід вільний.

Виставка живопису «Голоси» митця Ігоря Коновалова

Філософська концепція життя Ігоря Коновалова проста і в той же час дуже складна. «Світ це ти сам» – говорить автор. І занурюючись в простір «голосів», художник вихоплює з нього те, що зачепило свідомість за якийсь період свого життя і розчиняє пікселі з монітора в фарби. Незважаючи на те, що свідомість сприймає шум «голосів», художник вибірково фіксує на полотні хвилюючі його теми на тлі всюдисущих атомообразних зайчиків – інформаційних частинок, яким він дав назву «інфатони». З одного боку інфатони – це виділені елементи духу часу, а з іншого – цифровий треш. Адже можливо в майбутньому цифрова комунікація стане такою ж застарілою, як зараз аналогова.

Коли: о 18:00.
Де: Український центр сучасного мистецтва «Soviart», Андріївський узвіз, 22-а.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: симфонічна класика та іспанські мотиви

М. Равель – Концерт № 1 для фортепіано з оркестром

Національний заслужений академічний  симфонічний оркестр України виконає такі твори:  В. Сильвестров Симфонічна поема «Мета-вальс», М. Равель - Концерт № 1 для фортепіано з оркестром,  Й. Брамс – Симфонія № 2 ре мажор, тв.73.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 300 грн.

Мелодії Іспанії

На концерті прозвучать вокальні твори композиторів різних епох на іспанську тему – м. Глінки, Ж Массне, Л. Деліба, Дж. Россіні та ін. Виконують Тетяна Асадчева (мецо-сопрано) та Лариса Реутова (фортепіано).

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитків: 70 – 200 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книжки Павла Матюші «Париж.Сплін»

Презентація поетичної збірки Павла Матюші «Париж.Сплін». У книжці відображено паризький період життя автора. Історія кохання і досвіди, які за словами Ґемінґвея, до кінця днів твоїх залишаються з тобою.

Коли: о 19:00.
Де: Дім «Майстер Клас», вул. Богдана Хмельницького, 57-б.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У КІНО : австралійські короткометражки, творчість, бразильський хіт та прем'єра для принцес

Прем'єра мультфільму «Принцеса Еммі» до Дня захисту дітей

На вас чекає неймовірна історія про дівчинку, яка за допомогою чарівної книги навчилась розмовляти з конями і невдовзі має зайняти королівський трон. У програмі: королівський бал, солодощі, веселощі, розіграш призів та корона – кожній принцесі!

Коли: о 18:30.
Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176.
Вартість квитків: 130 грн.

Правозахисні кінопокази: Місто бога

До дня захисту дітей показують Місто Бога – бразильський фільм 2002 року, знаходиться у списку «250 кращих фільмів за версією IMDb». Вступна лекція від Олени Розвадовської, це  волонтерка , активістка, яка працює з дітьми в сірій зоні на Донбасі, від початку конфлікту.
Головний герой – сам район де відбуваються події, один із найнебезпечніших у Ріо-де-Жанейро. Оповідь ведеться від імені  чорношкірого підлітка, який є надто слабким і боязким для того, щоб стати злочинцем, але досить талановитим для того, щоб стати гарним фотографом.  Дві гангстерські банди б'ються на знищення. Значна частина бандитів – діти. Вони грають не в машинки, а в револьвери, стріляючи по живих мішенях. 

Коли: о 19:00.
Де: Київська школа прав людини та демократії, вул. Басейна, 9-г.
Вхід вільний, реєстрація.

Summer Shorts Australia 

Що ми знаємо про Австралію? Кенгуру, серфінг, коали та….короткий метр! У програмі буде фільм-переможець Каннського кінофестивалю «Усі ці створіння» про хлопчика-підлітка, що намагається розібратися у своїх спогадах. За н покажуть яскраву стоп-моушен анімацію «Lost & Found» з шорт-листа премії Оскар та «Три історії в орендованому мінівені» – комедійна розповідь про те, у що може перерости звичайна подорож автомобілем. Все це та інші номінанти та переможці престижних світових кінофестивалів у Сіднеї, Мілані, Торонто та Клермон-Феррані.

Коли: о 19:30.
Де: Культурний центр «Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.
Вартість квитка: 90 – 120 грн.

Подорожі за горизонт / «Дар», реж. Робін МакКенна (Канада, 2018)

Цей фільм натхненний класичним текстом Льюїса Гайда «Дар: творчість і художник у сучасному світі». У багатій на кінематографічні засоби стрічці переплітаються історії, що ґрунтуються на персонажах. «Дар» присвячений чомусь, що не можна виміряти чи порахувати, купити чи продати. Фільм досліджує паралелі між роботою художників та економікою дару. Це рефлексія про творчий процес, про причини, чому ми «працюємо на службі наших дарів».

Коли: о 21:00.
Де: Мистецький арсенал, Вулична сцена, вул. Лаврська, 12.
Вартість квитка: 80 грн, 40 грн – пільговий.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ.

Force Play

Напружена та стресова гра, яка щомиті може закінчитися фатально. А поки вона триває, відчуйте екстремальні реалії та прилив адреналіну на висоті в декораціях міста. Оголивши свою нервову систему, розділіть з нами тонкі відчуття страху, саспенсу і провокації. Малий театр не просто пропонує замислитися над складними запитаннями, які хоча б один раз з’являлися у кожного в голові:  «…Що робити коли вирішив вчинити самогубство?» , «…Чи насправді ти хотів опинитися сам на сам зі смертю?». А й нарешті знайти відповідь.

Коли: о 19:00.
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33.
Вартість квитка: 200 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Ларс фон Трієр: від «Догми» до Дантового пекла

Славетний провокатор і живий класик, Ларс фон Трієр пройшов видатну еволюцію від моменту, як про нього заговорив увесь світ мистецького кіно, до повернення у Канни після тривалого статусу персони нон грата.
На лекції поговорять про найважливіші етапи ранньої фільмографії Трієра; про засади та ефект «Догми-95»; про ключове значення жіночих образів у творчості Ларса;  про феномен мінімалізму «Доґвіля» та його етичну пастку;  про «Трилогію депресії» як про естетичну вершину режисерського доробку;  про самоіронію та численні цитати «Дому, який побудував Джек». Лектор – Лук'ян Галкін – виконавчий продюсер телеканалу UA: Культура, співзасновник онлайн-видання Moviegram.

Коли: о 19:30.
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитка: 200 грн.