Навігатор на 4-те червня: куди піти у Києві

Навігатор на 4-те червня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає захоплююча розповідь про старожитню кухню київських митрополитів та особливості наукового світогляду, читання Катерини Бабкіної, три сучасні хореографічні перформанси, особливий показ документальної стрічки про Леоніда Кантера, джазові імпровізації від метрів та молодих талантів, прем'єра-кіноконцерт «Мій Житній» та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ. Трапези київських митрополитів та способи розуміння дійсності

Лекція-презентація гастрономічної книги Ігоря Нетудихаткіна

У книзі автор розкриває побутові аспекти життя насельників митрополичого палацу на подвір’ї Софійського монастиря, який до 1918 р. був головною резиденцією Київських митрополитів. На сторінках книги допитливий читач «зустріне» не тільки архіпастирів. На нього чекає несподіване знайомство з дворецькими та лакеями Київських митрополитів, майстерними кухмістрами (шеф-кухарями) та тогочасними пивоварами, які жили при Софійському монастирі. Всі вони, серед іншого, були дотичні до організації та забезпечення продуктами (інколи – зовсім несподіваними) трапези Київських митрополитів, яка проходила в окремій трапезній кімнаті старовинного палацу.

Коли: о 17:00.
Де: Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24.
Вартість: за вхідним квитком до заповідника.

Науковий світогляд

Науковий погляд на життя стає модним – принаймні для тих, хто вважає себе раціональною та поміркованою людиною. Та здається, у науки існують власні обмеження. Чи можна бути об'єктивним? Чи є науковий світогляд єдиним способом сприйняття і розумінню дійсності? Чи може наука стати новою релігією та відповісти на питання про сенс життя? 
Спікер: Віктор Досенко професор, генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України.

Коли: о 18:00.
Де: Бібліотека КПІ, 6 поверх, 15 зал.
Вхід вільний .

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ. Про стосунки та читання Бабкіної

Вадим Медвєдєв презентує книгу «Мужчина, который..»

Що може бути серйознішим за відносини між чоловіком і жінкою, що може бути ейфоричнішим, ніж весілля, і сумнішим, ніж розлучення? Давайте ж іронічніше дивитися на світ навколо нас, на наше оточення і на нас самих!

Коли: о 18:00.
Де: Книжковий «Сяйво книги», вул. Велика Васильківська, 6.
Вхід вільний.

Літні читання Катерини Бабкіної. Київ

Катерина Бабкіна – одна з найяскравіших сучасних українських поеток, письменниця, сценаристка, колумністка та журналістка. Деякі тексти звучатимуть вперше вголос. Також Катерина прочитає уривки з своєї нової книги «Мій дід танцював краще за всіх», що вийшла друком на початку травня.

Коли: о 20:00.
Де: 31В1, вул. Пушкінська, 31в1.
Вартість квитка: 150 – 200 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ.

Виставка живопису Наталі Звонкової «Екзотична Мандрівка»

Її роботи глибоко емоційні, вони фіксують ефемерні картини сновидінь. Це як ковток свіжого повітря, без політики і сірої буденності. Особливістю робіт є те, що з одного боку вони легкі для прочитання, а з іншої лишаються загадковими, таким чином зберігаючи дуальність образів. Художниця пропонує чуттєве світосприйняття, не вдаючись до переосмислень, глибинного аналізу та критики, які часто позбавляють нас права насолоджуватись первинним.

Коли: о 18:30.
Де: Gallery 83, вул. Тарасівська, 3-а.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ ХОРЕОГРАФІЄЮ.

Zelyonka SPACE UP: Артіль l zeitSprung

Відкриття IX Міжнародного фестивалю сучасного танцю Zelyonka Space Up! Один вечір – три перформанси. Два – від першої української майстерні хореографічних перформансів «Артіль», та ще один – від популярної швейцарської компанії zeitSprung.

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 150 – 250 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ. Класика і джаз

Бах, Прокоф’єв, Шостакович. Ансамбль «Київські солісти»

Національний камерний ансамбль «Київські солісти» виконає твори Й. С. Баха (Бранденбурзький концерт № 3 соль мажор, BWV 1048, концерт № 7 для клавіру з оркестром соль мінор, BWV 1058), С. Прокоф’єва (15 п’єс із фортепіанного циклу «Швидкоплинності»), Д. Шостаковича (Камерна симфонія для струнного оркестру до мінор, тв. 110 а).

Коли: о 19:00.
Де: Національна Філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 300 грн.

LIFE is JAZZ

На одну сцену вийдуть імениті музиканти та студенти і випускники Київської муніципальної академії музики ім.Р. М. Глієра. У цей вечір виступатимуть бiг-Бенд під керівництвом Денніса Аду, ансамблі за участі Ігора Закуса і Наталії Лебедєвої, вокальний ансамбль Аніко Долідзе.

Коли: о 20:00.
Де: Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4.
Вартість квитка: 50 – 250 грн.

ВЕЧІР У КІНО. Історія Леоніда Кантера та комедія Шекспіра

«Людина з табуретом» у Києві. Особливий показ

Для тих, хто не встиг, не бачив чи просто хоче ще раз прожити яскраве життя Леоніда Кантера разом із ним. Творці фільму та друзі розкажуть історію створення стрічки після перегляду. 
«Людина з Табуретом» – документально-пригодницький фільм про останню подорож мандрівника та режисера Леоніда Кантера. У 2004 на звичайній київській кухні студенти вигадали просту, але безумну гру «З Табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів. 
Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно. Повернувшись в Україну мандрівників зустрічає полум’я війни. 

Коли: о 17:00.
Де: кінотеатр «Ліра», вул. Вел. Житомирська, 40.
Вартість квитка: 50 грн.

Комеді Франсез: Дванадцята ніч

«Комеді Франсез» повертається до однієї з найпопулярніших комедій Шекспіра вперше з 2003 року, і цього разу представляє виставу у трактуванні відомого німецького режисера Томаса Остермайєра. Добре знайомі театральним глядачам герої діють в новому антуражі, але вічні шекспірівські теми залишаються незмінними: Остермайєр відомий прихильністю до того типу театру, в якому розповідається історія, а не ставиться перфоманс, де творці вистави намагаються зрозуміти задум автора, а не переписують знамениту п'єсу під свою концепцію. Фільм-вистава демонструється французькою мовою з українськими субтитрами!

Коли: о 19:00.
Де: Культурний центр «Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.
Вартість квитка: уточнюйте в кінотеатрі.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ.

Тіні забутих предків (прем'єра)

Містична легенда, яку розповів світу Михайло Коцюбинський. Театр покаже, якою відчуває історію Івана та Марічки.

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня», вулиця Івана Миколайчука, 3.
Вартість квитка: 100 грн.

ВЕЧІР ОСОБЛИВИЙ.

Мiй Житнiй. Кінопрем'єра і концерт

Минулої зими ентузіасти зняли безліч відеокліпів, в яких відобразили все, що має відношення до Житнього ринку. Фільм вийшов тривалістю в 68 хвилин. На показі наживо гратимуть музиканти. 

Коли: о 20:00.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вхід вільний.