Захистити від забудовника: чи буде сквер на Рейтарській

Захистити від забудовника: чи буде сквер на Рейтарській

Столичні активісти хочуть увіковічити пам'ять художника Георгія Нарбута. У його честь пропонують назвати майбутній сквер на території Старого Києва.

Нова зелена територія має стати своєрідним шлагбаумом для забудовника, який може «окупувати» цей ласий шматок.

Таку ідею вже підтримали на засіданні комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.

Депутати проголосували за проект, який передбачає надання статусу скверу земельній ділянці – між провулком Георгіївським і вулицею Рейтарською.

Будь-які забудови на вулиці Рейтарська заборонені, оскільки вона розташована у буферній зоні Софійського собору.

Зважаючи на вимоги збереження історичного вигляду, на цій ділянці не дозволяють навіть реконструкцію будинків (зі збільшенням поверховості).

Місцевих мешканців занепокоїли чутки про будівельні наміри однієї приватної структури, яка є власником нежитлової будівлі у пров. Георгіївський.

Намагаючись перестрахуватися, активісти встановили на Рейтарській камінь-пам`ятку з іменем українського графіка та ілюстратора Георгія Нарбута – засновника Української академії мистецтв.

Нарбут проживав у Києві в 1917 – 1920 роках. Він створював ескізи військових мундирів, товарних етикеток і поштових марок Української Народної Республіки.

У липні-1918 гетьман Павло Скоропадський затвердив створену Нарбутом малу державну печатку – зображення козака з пищалем і тризубом.