На торгівлю пальним видаватимуть ліцензії

На торгівлю пальним видаватимуть ліцензії

Задля боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів в Україні запроваджують ліцензування діяльності, пов’язаної з виробництвом, продажем та зберіганням пального. У Державній фіскальній службі сподіваються, що такі заходи не лише допоможуть збільшити податкові надходження, але й покращать якість нафтопродуктів для споживачів.

Про це повідомляє офіційний сайт ДФС з посиланням на прес-службу відомства.

– Відповідно до внесених до діючого законодавства змін, з 1 липня поточного року суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність. Такі зміни запроваджено з метою скорочення обсягів тіньового ринку пального, збільшення податкових надходжень та покращення якості нафтопродуктів, – йдеться у повідомленні.

За інформацією ДФС, ліцензія видається суб’єкту господарювання, який подав відповідну заяву та перелік документів, визначений законодавством. Йдеться про Закон України від 19.12.2005 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Для спрощення ліцензування до нього було внесено зміни, згідно з якими в документах, що підтверджують право власності /користування земельною ділянкою, не треба зазначати її цільове призначення. Перелік решти документів не змінився. Копії цих документів не треба подавати, якщо вони наявні у відкритих державних реєстрах, і їх реквізити зазначено в заяві.

Відповідальність за достовірність даних, поданих разом із заявою, несе заявник.

Законодавство передбачає наступні умови, за якими ліцензія може анулюватися:

– інформація від уповноважених органів, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, ними не погоджувалися/не видавалися;

– встановлення факту подання недостовірних даних у документах.

Податківці підкреслюють, що нині лише готуються до видачі ліцензій з 1 липня, тож перевіряють документи на відповідність вимогам законодавства. І не забороняють суб’єктам господарювання, у тому числі фермерам, зберігати пальне.

У ДФС обіцяють: усі заявники без труднощів отримають ліцензії, якщо матимуть необхідні документи на здійснення виробництва, торгівлі, зберігання та реалізації пального.

Нагадаємо, Верховна Рада вирішила відкласти на 90 діб запровадження штрафів за користування нерозмитненими автомобілями на іноземній реєстрації.