ДФС попереджає: штрафи за євробляхи відклали, але не скасували

ДФС попереджає: штрафи за євробляхи відклали, але не скасували

Верховна Рада України вирішила відкласти запровадження штрафів за користування нерозмитненими автомобілями на іноземній реєстрації. Посилення адміністративної відповідальності за це порушення буде введено з 22 серпня 2019 року, замість травня, як передбачалось раніше. Водії, які до того часу не оформлять свої авто належним чином, отримають штрафи від 34 тис. до 170 тис. грн, або навіть конфіскацію авьлмобіля.

Про це повідомляє офіційний сайт ДФС з посиланням на прес-службу відомства.

Власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення своїх автівок без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто, – йдеться у повідомленні.

За інформацією ДФС, аналогічні розміри штрафів будуть діяти і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів, як особистих, так і комерційних. Перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу 85 тис. грн, понад 30 діб, або у разі втрати або розкомплектування – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу у володіння або розпорядження такого авто особистого користування іншій особі, або його використання у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Довідка. Відповідні зміни було внесено Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги». Так у пунктах 92 та 93 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України, а також у пункті 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» цифри «180» було замінено на «270».