Навігатор на 29-те травня: куди піти у Києві

Навігатор на 29-те травня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає виставка про розвиток архітектурного ландшафту нашого міста, презентація антиутопії суспільства споживання, концерт електроакустичної музики, подорож 29 країнами з піснями і танцями від хору Верьовки, медитативна вистава «Андроїд», перегляд кращих австралійських короткометражок, прогулянка Флоренцією, презентація космічних можливостей, вечір сучасної хореографії, знайомство з «шансон-арт» Стаса Волязловського, відкриття нових експозицій та багато іншого.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Виставка «Язик до Києва доведе»

В експозиції будуть представлені матеріали з фондів Музею та Національної історичної бібліотеки України. Твори відомих києвознавців, нариси з історії міста, довідники, мапи, ілюстрації художників, знімки фотографів, що відображають розвиток архітектурного ландшафту міста на Дніпрі та окремих його визначних споруд від найдавніших часів до сучасності. Розширити інформацію про окремі розділи експозиції відвідувачам допоможе етикетаж виставки.

Коли: о 16:00.
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).
Вхід на відкриття вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ.

Вигнані на степи. Пре-презентація книги

Метою видання книги популяризація в українському суспільстві знань про історію і культуру жителів етнічних українських земель на території Польщі – Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини та Західної Бойківщини в 75-ту річницю початку їх депортації з рідних земель. Умова між УРСР та Польщею про так званий «обмін населенням» була підписана у Любліні 9 вересня 1944 р.». Книга відкриває досить нерозкриту сторінку історії – депортацію 488 тис. українців із Польщі, 100 тис. із яких потрапили в степові області українського Півдня і перебували там кілька років, змігши згодом перебратися в західні регіони.

Коли: о 18:00.
Де: Київський центр УКУ, вул. Мазепи, 10-а.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація книги «Рай 2070» Романа Склярова

«Рай 2070» розвиває тему антиутопії суспільства споживання, підняту Олдосом Хакслі та Реєм Бредбері, під кутом зору технологій трансгуманізму, соціально-економічних та політичних процесів ХХІ ст. Події книги перенесуть читача на 50 років у майбутнє, в якому глобальна світова держава, використовуючи засоби соціального інжинірингу, перебудовує образ людини на свій лад. А транснаціональні корпорації та світова бюрократія розробляють наукові шляхи подолання смерті, щоб нарешті «стати як боги».

Коли: о 18:30.
Де: книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: пісні і танці країн світу та електроакустика

Електроакустика

Концерт електроакустичної музики в залі Національної Спілки композиторів України. В програмі твори студентів-композиторів Національної музичної академії України: Анастасія Білецька, Євген Дубовик, Яна Шлябанська, Олексія Сук, Андрій Барсов. А також живі виступи: Fynjy & Lishe, GUMA, Алла Загайкевич.

Коли: о 18:00. 
Де: Національна Спілка Композиторів, вул. Пушкінська, 32.
Вхід вільний.

Хор України ім. Г. Г. Верьовки

Національний заслужений академічний народний хор України ім. Г. Верьовки виступить із новою програмою «Пісні і танці народів світу». Глядачі разом з артистами, завдяки пісням і танцям, мандруватимуть навколо світу та ознайомляться з особливостями  культури кожної з 29 країн. Дізнатися, як китайською буде «жасмін», а хто з народів використовує хустинку в танці аби руки партнерів не торкалися один одного і багато інших цікавинок ви зможете на концерті.

Коли: о 19:00.
Де: ЦКМ КПІ, проспект Перемоги, 37.
Вартість квитків: 199 – 499 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ. Мандрівка Флоренцією, шансон-арт та відкриття нових виставок

Живопис Владислава Шерешевського POST

Шерешевський зазначає багатошаровість сприйняття своїх робіт: спочатку це гумор, посмішка, потім глядач вбачає парафрази з класичного живопису, як-от Рафаель, мотиви Вермеєра, Сєрова. «Але головне – синтез усього у картинах. Завдяки такому поєднанню смішне може водночас видаватися ще й сумним. Та це вже для тих, хто зовсім розуміє» В. Шерешевський.

Коли: о 18:00.
Де: Мистецький центр «Шоколадний будинок», вул. Шовковична, 17/2.
Вхід на відкриття вільний.

Арт-бесіди з Анною Владимирською. Флоренція

Тут писали свої безсмертні твори Данте і Боккаччо, творили такі генії як Леонардо да Вінчі, Боттічеллі і Рафаель, вдихали життя в мармур Мікеланджело, Челліні, Донателло, Брунеллескі. Флоренція зуміла чудово зберегти свій історичний вигляд. На лекції буде можливість побачити приголомшливі храми Флоренції, побуваємо в музеях і галереях, прогулятися по цьому Великому місту.

Коли: о 19:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вартість квитків: 180 грн.

Олександра Токарева. Контакт / Чуття / Запалення

Серія робіт Олександри Токаревої – це візуалізація особистих переживань, пошуків, аналізу та спроб збагнути природу важких взаємостосунків з оточуючими. Відверті почуття та інтимні переживання авторки втілені в акварельній графіці та керамічних скульптурах. Свої творіння художниця називає сутностями. Аморфні, ніжні та вразливі – вони подібні до людей, котрі стикаючись необачно наносять та отримують болісні поранення.

Коли: о 19:00.
Де: Shcherbenko Art Centre, вул. Михайлівська, 22-в.
Вхід вільний.

ОБРАЗ | Стас Волязловский

У своїх роботах Стас поєднував різні медіа, такі як графіка, відео-арт, колажі, інсталяція і кераміка. Власний стиль сам Волязловський визначав як «шансон-арт» – його роботи, часто абсурдні, з відвертим гостросоціальним стьобом поєднували в собі лубок, тюремну графіку, народний фольклор і цитати з шансону. Зображуючи заборонені теми, він створював цілі комікси на простирадлах і стінгазетах, викриваючи і висміюючи навколишній світ, повний кітчу, криміналу, порнографії і побутових пристрастей.

Коли: о 19:00.
Де: Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ. Кохання і споглядання

Android. Номер на твоїй спині

Втомилися робити вибір і щоразу брехати собі справжнім? Андроїд у Малому театрі змусить замислитися над повсякденністю. Естетичний театр художника занурить у медитативний стан споглядання, зупинить бурхливий час. Диявол ховається в дрібницях. Можливо, людина просто не все помічає, дивлячись у дзеркало? А номер не так вже й легко розгледіти на власній спині.

Коли: о 19:00.
Де: Малий театр, вул. Гончара, 33.
Вартість квитків: 200 грн.

Вистава «Любов буває двічі»

У кожного з нас є перше кохання. Перша, але не остання. У більшості випадків за нею з’являється друга. А що робити, якщо перша ще не пішла, а друга вже з’явилася? І ось вони зустрічаються… Любовний чотирикутник, де двоє чоловіків і двоє жінок намагаються розібратися що робити з любов’ю і скільки вона живе.

Коли: о 19:30.
Де: Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4.
Вартість квитків: 150 – 580 грн.

ВЕЧІР У КІНО. Кіносереда з режисером та австралійські короткометражки

Public Talk з Тарасом Дронем

Тарас Дронь презентує трейлер до нового фільму Blindfold/Із зав’язаними очима. Гості події одними з перших побачать кадри зі стрічки та backstage зі зйомок. Також на КіноСереді Тарас Дронь розповість про навчання в Національній кіноакадемії в Лодзі (Польща), про роботу над сценарієм фільму та про режисуру.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.
Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією.

Summer Shorts Australia у Планеті Кіно

У програмі буде фільм-переможець Каннського кінофестивалю «Усі ці створіння» про хлопчика-підлітка, що намагається розібратися у своїх спогадах. За ним покажуть яскраву стоп-моушен анімацію «Lost & Found» з шорт-листа премії Оскар та «Три історії в орендованому мінівені» — комедійна розповідь про те, у що може перерости звичайна подорож автомобілем. Все це та інші номінанти та переможці престижних світових кінофестивалів у Сіднеї, Мілані, Торонто та Клермон-Феррані. Фільми демонструються англійською мовою з українськими субтитрами.

Коли: о 19:00.
Де: Планета кіно, РЦ «Блокбастер», проспект Степана Бандери, 34в.
Вартість квитків: 115 грн.

Вечір сучасної хореографії від n’Era Dance Group

Театр презентує дві одноактні вистави. «Не мушу» – це занурення у особисті, інтимні хвилювання, виражені мовою руху на межі пластики, жесту й танцю, які  втілились у хореографічну виставу, насичену хвилями людських занепокоєнь. «A L P H A» торкається теми превалювання у соціальній ієрархії. 

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитків: 120 – 200 грн.

Бізнес і космос – новий рубіж можливостей

Цікавить космос та космічні технології? Бажаєте дізнатися про можливості за межами нашої з Вами реальності? Деніс Руденко та Олексій Бринзак вже знайшли свій особливий шлях, сподіваємось, що своїм досвідом вони зможуть надихнути та запалити і Вас. Деніс – засновник міжнародної компанії DECRON.Club, що спеціалізується на запуску банківських злитків у космос. Олексій – американець українського походження, серійний підприємець та інвестор.

Коли: о 19:00.
Де: готель «Хрещатик», зал Space Grand Hall.
Вхід вільний, реєстрація.