Скільки місць у дитсадках і школах має бути на 1 тис. жителів

Скільки місць у дитсадках і школах має бути на 1 тис. жителів

На кожну тисячу жителів певної території має припадати 135 місць у школах та 38 місць у дитячих садках. До того ж школа має знаходитися у зоні пішої доступності від житла – не більше 750 метрів, а дитсадок – не більше 300 метрів.

Такі показники обумовлені державними будівельними нормами «Планування та забудова територій», які вже діють в Україні з 1 вересня 2018 року, та мають враховуватися при будівництві нового житла. Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе.

– Згідно з нормами, були розраховані показники забезпечення місцями у школах та дитячих садках. Це середні розрахункові показники: на 1000 жителів не менше ніж 135 місць у школах та не менше 38 місць – у дитячих садках. Радіус пішохідної доступності до школи має бути до 750 метрів, до дитсадка – 300 метрів, – повідомив він.

За його словами, сьогодні існує диспропорція між темпами будівництва житла та розвитком соціальної інфраструктури, зокрема шкіл та дитячих садків. Ця проблема актуальна майже для усіх регіонів України, більш за все – для великих міст та обласних центрів.

Проблеми із забезпеченням житлових масивів закладами освіти виникають через відсутність актуальної містобудівної документації та контролю відповідності детальних планів територій генпланунаселених пунктів.

Також серед проблем «Мінрегіон» називає відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл і садочків. Вона особливо відчувається при точковій забудові у центральних частинах міст, або в умовах існуючих житлових масивів, адже норма розміру земельної ділянки для міської школи має складати не менше ніж 1,4 га.

Створюють проблеми і посадові особи органів місцевого самоврядування – головні архітектори міст, які видають містобудівні умови та обмеження з порушеннями – за застарілими нормами.

Тож «Мінрегіонбуд» розробив план заходів для вирішення цих проблем. Зокрема, згідно з діючою ДБН «Планування та забудова територій», розраховані показники забезпечення місць у школах та дитсадках і радіуси пішохідної доступності до цих закладів.