«Прес-весна на Дніпрових схилах» відкрила нові імена

«Прес-весна на Дніпрових схилах» відкрила нові імена

Майже півтисячі юних журналістів, фотографів, літераторів, операторів, телевізійників із 7 країн світу (Україна, Білорусь, Бельгія, Польща, Голландія, Чехія та Словаччина) приймав Київ на XVII Міжнародному Фестивалі «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Упродовж трьох днів юна та доросла журналістська «братія» мала нагоду познайомитися ближче, обговорити спільні проблеми та визначити орієнтири. У фестивалі взяли участь понад 500 юних киян – учасників міських молодіжних форумів, прес-боїв, фото-фрістайлів, літературних та журналістських конкурсів. До оргкомітету надійшло близько 2000 робіт у 10-ти номінаціях.

Фестиваль – це не лише свято, а й конкурси, нагороди, знайомства! А Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», організаторами та співорганізаторами якого є: Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва, Національна спілка журналістів України, Національна спілка письменників України, Академія Української преси, Державний комітет телебачення та радіомовлення; Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, що ось уже 17 років поспіль проходить в столиці – це МЕГА-ФЕСТИВАЛЬ, — це журналістика без кордонів для активної молоді та дорослих професіоналів.

Урочиста церемонія нагородження переможців цьогорічного Фестивалю відбулася в сучасній модній локації Києва – Pochayna Event Hall.

У номінації «Журналістська робота» перемогу виборола Кароліна Муляк з м. Кривий Ріг. Також призові місця дісталися Софії Паладій з Буковини, Валерії Єфремовій з Кривого Рогу та киянці Анні Корубко.

Кращими літераторами журі визнало: вихованця ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ Артемія Антонєнкова, Іллю Карпачова з м. Святогірськ Донецької області й Корнелію Колпакчі з м. Лиман Донецької області.

У номінації «Газета» перемога дісталася редакції газети «Дзеркало ліцею», ліцею № 7 м. Вінниця. Також серед переможців:  газета «ІрпіньTime» Національного університету державної фіскальної служби України з м. Ірпінь, «Шкільний світ» Криворізької школи № 126 і «Країна творчості» обласного Будинку художньої творчості, м. Миколаїв.

Своїх переможців визначила номінація «Інтернет-журналістика та ІТ-проект». Почесне І місце судді віддали вихованцям гуртка «Медіадизайн» інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» КПДЮ, а ІІ й ІІІ місця зайняли Ольга Плотнікова, вихованка гуртка «Моя професія» Чернівецького обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та автор блогу «VIS-A-VIS» з м. Бориспіль Ольга Кацан.

Кращими медіа-проектами журі визначили: проект «І обласний форум «Молодіжна медіаплатформа Полтавщини» вихованців гуртка «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, проект «Ніссе очима молоді» родини Сміт з Нідерландів (Оксана Сміт– директор об’єднання слов’янських шкіл Нідерландів, керівник міжнародного проекту «Відкрита Європа – відкрита для всіх») і  проект «Твої права та обов’язки» вихованки клубу «Юні кореспонденти» Кременчуцького міського будинку дитячої та юнацької творчості Анастасії Воліченко.

У номінації «Відеоробота» найкращим виявився фільм «Сонячні дні» команди НВК «№ 56» м. Херсон. Серед кращих – відеофільми «Живи реальністю» Володимира Лубенця з м. Кривий Ріг і «Новий погляд на передумови голоду» киянина Андрія Желтова і відеоролик «Ти можеш» проекту RazomFilm Дарії Дмитришиної, вихованки ІТА «ЮН-ПРЕС».

Кращими «повелителями фотооб’єктиву» стали: Анастасія Зозуляк з Тернополя й киянки Вероніка Маркіна і Вероніка Балашова.

Номінація «Радіоробота» відкрила нові імена. Заслужену перемогу везуть із Фестивалю  вихованці кіноакторської студії громадської організації «Спільнопродакшн» м. Івано-Франківськ. Не відстають від них і вихованці дитячої інформаційної агенції «Крила» Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва та киянка, вихованка гуртка «Радіожурналіст» інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Катерина Шаповаленко.

У номінації «Голос покоління Z» дитяче журі моніторило журналістські матеріали про дитячі та молодіжні проблеми й досягнення, матеріали для дітей та молоді.

Перемогу юні журналісти віддали Наталії Плохотнюк, журналісту, завідувачу клубу «Журналістська ініціатива» ІТА «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва за цикл робіт про події у молодіжному житті столиці. Разом із нею нагороди від молоді отримали Катерина і Матвій Ганапольські, телеведучі ток-шоу для молоді «18-» на «Прямому» каналі та журналісти газети «Дворічанський край» Харківської області Володимир Домнін і Ольга Саніна.

Другий день Фестивалю пройшов у «Парку Київська Русь». У програмі був  квест-вояж «Від Дитинця до європейської столиці!» і неймовірне видовище - Чемпіонат світу з середньовічного бою IMCF 2019.

– Шановні  юні й дорослі журналісти! Вперше в історії нашої держави саме тут відбувається  Чемпіонат світу з середньовічного бою IMCF 2019, в якому беруть участь збірні команди 29 країн світу, зазначив керівник парку Володимир Янченко. Ми прагнемо, аби учасники та гості заходу ближче познайомилися з Україною, поспілкувалися з нашими людьми, а повернувшись додому, розповіли всім про нашу країну, про її гостинність.

Третій, завершальний день  Фестивалю  був не менш насиченим. Це і ярмарок медіа-ідей «Вільна преса – вільна країна», і презентація бліц-досвіду керівників делегацій, і цікаві майстер-класи, воркшопи й  жваві дискусії з науковцями, викладачами профільних вишів, журналістами-професіоналами, фахівцями Національної спілки журналістів України, Академії Української преси, Державного комітету телебачення та радіомовлення тощо.

І, як завжди, юні та дорослі журналісти, на знак єднання у спільному пориві творчості, посадили біля Палацу дітей та юнацтва чорнобривці та ялиночки.

Наступного року засновнику Фестивалю – Інформаційно-творчому агентству «ЮН-ПРЕС» виповниться 30 років. Чекаємо на Фестивалі!