Юні гросмейстери Києва підкорили «Кришталеву туру»

Юні гросмейстери Києва підкорили «Кришталеву туру»

Цього року більше 16 тисяч школярів узяли участь у IV Кубку Київського міського голови із шахів “Кришталева тура”, започаткованого спеціально для учнів освітніх закладів столиці. 18 юних шахістів – стали призерами та переможцями цього турніру. 24 травня, до Дня столиці та Дня Києва, їх урочисто нагородили у Колонній залі Київської міської державної адміністрації.

- Ми пишаємося цими змаганнями, пишаємося, що в нас такі талановиті діти. Ви - наша слава, наша гордість, ви – інтелектуальний цвіт столиці. Адже шахи – це дійсно інтелектуальна гра, яка вчить людину мислити логічно та неординарно. Тож Київ дуже пишається тим, що є лідером серед інших регіонів України по кількості дитячих шахових шкіл та клубів шахової майстерності, - відзначила під час церемонії директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Фінал IV Кубку “Кришталева тура” відбувся 14 та 15 травня 2019 року на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом. Участь у змаганнях взяли 175 учнів (94 юнаки та 81 дівчина) –  переможці й призери районних етапів Кубку, серед яких - 11 кандидатів у майстри спорту.

Змагання проводилися у трьох вікових категоріях: 1-4 класи, 5-9 класи та 10-11 класи. У підсумку переможцями стали 18 осіб - 9 юнаків та 9 дівчат, які отримали Кубки, медалі, дипломи та тематичні книги у подарунок.

- Я займаюся шахами досить недовго, лише 3 роки, але мені дуже подобається! Почала займатися у 12, за прикладом мого брата. Відвідую шаховий клуб у Київському палаці дітей та юнацтва. В нас займається дуже багато шахістів, є 10 гравців 1 розряду. Я вже брала участь у двох чемпіонатах Києва та у Чемпіонаті України, - розповіла “Вечірньому Києву” Вікторія Бегішева, володарка 3-го місця серед дівчат 10-11 класів, учениця спеціалізованої школи №89 Печерського району.

-  Для мене шахи - дуже цікаве та захопливе заняття! Коли я сідаю за дошку, то завжди хочу виграти, це - дуже азартна гра! А ще я здобула тут дуже багато друзів, з якими мені завжди весело й цікаво спілкуватися, - поділилася своїм позитивним досвідом дівчина.

Тож організатори турніру щиро привітали юну шахову еліту столиці та побажали їм нових спортивних успіхів та гучних перемог.