На Хрещатику знайомлять з Почесними громадянами міста Києва
До Дня Києва біля будівлі Київської міської ради розгорнулася виставка «Почесні громадяни міста Києва», організована Київської фундацію культури та Радою Почесних громадян міста Києва при КМДА. Її презентація пройшла у Колонній залі Київради за участі сучасних Почесних громадян міста Києва, серед яких лікар Микола Поліщук, керівник «Ансамблю танцю ім. П. Вірського» Мирослав Вантух, народний художник України Іван Марчук.
- Хто не пам'ятає минулого, той не матиме майбутнього. Ми хочемо повернути імена видатних киня, щоб люди знали, як розбудовувався і розвивася Київ. Почали цю ідею з почесних громадян Києва дореволюційного періоду, - підкреслив голова Ради почесних киян Микола Поліщук. - Вони вкладали душу, кошти, знання в розбудову міста. Також показуємо 53 міста-побратима світу, які підписали з Києвлм угоду про дружбу. Ми хочемо, щоб люди бачили їх і знали. В подальшому хотіли б відкрити памятники меценатам минулого та іншим видатним киянам. Доречними були б інформаційні стенди в нових парках і скверах про тих, хто тут жив і творив раніше. Ми плануємо відкрити й музей виданих киян. Сподіваюся, містяни підтримують наші починання.
Про виставку та плани також розповів президент Київської фундації культури Сергій Костянчук.
- Експозиція показується не вперше. Ми представляли її в Національній філармонії разом з книгою "Купці міста Києва", які не лише заробляли кошти а й будували лікарні, створювали музеї, навчальні заклади. Найбільша подяка - це пам'ять про них. Ми плануємо провести фестиваль вулиці Терещенківської. Невеличка вулиця музеїв, значна частина з них - будинки Терещенків, з їх художніми колекціями. Плануємо зробити стенди й всіх сучасних Почесних громадян Києва, які відомі не лише в місті, а й за його межами.
Автор та консультант виставки, історик Ольга Друг з Музею історії міста Києва зазначила, що в фондах музею зберігаєтмя більше 18 тисяч фото та зображень Києва та киян. На виставці відображена невелика частина діянь, які робили кияни. Історія Києва багатолітня і безмежна і кияни гідні того, щоб мати її написану і зафіксовану.
Також в рамках заходу презентували книгу молодої історикині Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва. 1872-1917».
В ній йдеться про тих, хто дійсно достойні і отримали це звання, ті, які отримали його з якихось політичних міркувань, а також про тих, які достойні цього звання, але з якихось причин не отримали його.
Перед киянами свій перший концерт зі званням народний артист України зіграв піаніст-віртуоз Володимир Соляник.
Експозицію виставки складають інформаційні стенди з матеріалами про видатних діячів, удостоєних звання «Почесний громадянин» до 1917 року, серед них: Іван Фундуклей, Федір та Нікола Терещенки, Володимир Караваєв, Микола Бунге.
Один зі стендів розказує про міста-побратими Києва та їх почесних громадян.
Ознайомитися з виставкою можна до 2 червня.