Українська письменниця вперше стала лауреаткою Європейської Літературної премії

Українська письменниця вперше стала лауреаткою Європейської Літературної премії

Гаська Шиян стала першою лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу від України за свій новий роман «За спиною». Про це інформує PEN Ukraine.

Роман вперше побачив світ навесні минулого року. Він розповідає про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилося, коли її хлопцеві прийшла повістка до армії. 

Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст, – йдеться у висновку членів Українського журі Премії. – Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики «десь там на дикому Сході» у тривожну рубрику «тут, у нашій спільній Європі». Бо цей конфлікт – справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців.

За умовами Премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Журі у своїй роботі керується наступними критеріями:

  1. Автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує.
  2. Номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор.
  3. Номінований твір має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань.
  4. Номінований твір повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців.
  5. Номінований письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу.
  6. Твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року. Цього року Україна вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу.