Тест-драйв від «Вечірнього Києва»: як ми проїхалися в UberShuttle

Тест-драйв від «Вечірнього Києва»: як ми проїхалися в UberShuttle

Нещодавно у Києві запрацював сервіс UberShuttle – аналог маршруток. Наші журналісти «з вітерцем» проїхалися по одному з 4 напрямків руху – з Виноградаря в центр столиці. Розповідаємо, як це було…

БРОНЮВАННЯ МІСЦЯ ТА ВІДПРАВЛЕННЯ

Замовити місце у комфортабельному мікроавтобусі можна через мобільний додаток Uber, обравши напрям, місце посадки та висадки. До слова, кількість бажаючих замовити авто уже перевищує кількість транспорту компанії.

Наразі у тестовому режимі діють два маршрути (4 напрямки руху): Виноградар – площа Перемоги (та у зворотному напрямку) і Дарницька площа – станція метро Либідська (та у зворотному напрямку).

Щоб викликати Shuttle, потрібно перебувати у радіусі кілометра від будь-якої із зупинок активних маршрутів.

Після виклику мікроавтобуса, додаток показує час до його прибуття і короткий шлях до найближчої зупинки. Якщо ваша поїздка «відстає» від графіка, додаток припиняє шукати попутників, щоб ви могли дістатися місця призначення якомога швидше.

Такі принципи роботи декларує перевізник. Насправді на проспекті Правди 39-а (відправна точка з Виноградаря до Хрещатика) нам довелося чекати вільний мікроавтобус десь хвилин 40, хоч у мобільному додатку вказано, що UberShuttle курсує кожні 15 хвилин. До того ж ми були єдиними пасажирами, якщо не брати до уваги консультантів від компанії, що якийсь час будуть подорожувати з водіями.

ПOЇЗДКА

Після довгого очікування ми все ж таки відправилися до центру на зручному Renault Master. Порівняно зі звичайними маршрутками, головною перевагою UberShuttle є те, що для кожного пасажира бронюється «своє» місце, як у потязі. Крім того, можна вмістити досить габаритні речі (наприклад, дорожню сумку). А для безпеки пасажирів у «шатлах» є ремені безпеки. Ми перевірили – вони справні. До того ж, над кожним місцем є ліхтарики, які можна включити увечері.

З Виноградаря до Хрещатика ми дісталися за 30 хвилин. Для порівняння: подорож за аналогічним маршрутом у той ж час доби громадським транспортом займає більше 1 години.

ЦІНИ

Вартість UberShuttle залежить від відстані поїздки: 15 грн за маршрут від 0 до 8 км; 20 грн за поїздки від 8 до 12 км; 25 грн за поїздки від 12 до 16 км; 30 грн за поїздки понад 16 км.

Від АЗК «БРСМ-Нафта» на проспекті Правди до «Приват Банку» на Хрещатику ми доїхали за 25 грн.

Якщо порівняти зі щоденними поїздками, подорож від Виноградаря в центр коштуватиме близько 16 грн (маршрутка та метро).